Překvapivý průzkum: Každý třetí Bavor si přeje odtržení od Německa

Překvapivý průzkum: Každý třetí Bavor si přeje odtržení od Německa
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Bavorsko
18 / 07 / 2017, 11:30

Průzkum agentury YouGov přinesl překvapivá data.

Skoro každý třetí obyvatel Bavorska by si přál, aby se jeho spolková země odtrhla od Německa. Zjistil to průzkum agentury YouGov, jehož se zúčastnilo více než 2 000 respondentů ze všech spolkových zemí Německa.

Z výzkumu také vyplynulo, že takto silné ,,emancipační" tendence jsou zřetelné zejména u Bavorska a v dalších spolkových zemí, jichž má Německo šestnáct, jsou už slabší.

psali jsme: Britský průzkum mínění šokoval veřejnost: V zemi je až půl milionu muslimů, kteří sympatizují s islámskými radikály"

Pokud by nyní hlasovali Bavoři o odtržení své spolkové země od Německa, podpořilo je 32% obyvatel. Naopak ,,pouze" 22% obyvatel Durynska a Sárska, tedy malých spolkových zemí u hranic s Francií, by souhlasilo s tím, aby se jejich země odtrhly od Německa. Pro nezávislost na Německu by dále zvedlo ruku 21% obyvatel Saska a Meklenburska - Předního Pomořanska.

Nejméně příznivců odtržení od Německa pak žijí na západě a severu země. Jen 8% obyvatel spolkových zemí Porýní-Falc, Dolní Sasko a Šlesvicko-Holštýnsko se v průzkumu vyjádřilo pro odtržení od Německa.

psali jsme: Pouze 8% Němců si myslí, že Merkelová je správnou osobou pro výkon kancléřské funkce, ukázal průzkum

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace