Premiér Fico vzkázal všem muslimům na Slovensku: "Každého z vás sledujeme"

Premiér Fico vzkázal všem muslimům na Slovensku: &quote;Každého z vás sledujeme&quote;
Autor fotografie: MGlen /Wikipedia, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Slovenský premiér Robert Fico
16 / 11 / 2015, 06:30

Slovenský předseda vlády Robert Fico považuje bezpečnost občanů za tak zásadní, že je sledován každý muslim, který se toho času zdržuje v zemi.

Bezpečnostní složky podle Fica v současnosti monitorují „každého jednoho muslima, který se nachází na území Slovenské republiky, přičemž ve většině případů jde o legální obyvatele země,“ píše server ParlamentnéListy.sk s odkazem na vystoupení premiéra v televizi TA3. Trval také na tom, že rozhodnutí nepřijmout mechanismus povinných kvót bylo správné a správné je kvóty zpochybnit soudní cestou. Zdroj: ParlamentniListy.cz

Každá země by si podle slovenského premiéra měla mít právo vybrat si, koho vpustí na své území. Vnímá sice i humanitární rozměr celé krize, jenže upřednostňuje bezpečnost vlastních lidí před bezpečností migrantů. Ten, kdo toto nemá na zřeteli, riskuje, že se v jeho zemi chystá výbušný koktejl, který ještě mohou přiživit jak levicoví, tak pravicoví radikálové. Povinností vlády je postupovat racionálně.  

Foto: autor: MGlen, pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.