Premiér Sobotka odsoudil Babišův výrok o "vině" kancléřky Merkelové za teroristický útok

Premiér Sobotka odsoudil Babišův výrok o &quote;vině&quote; kancléřky Merkelové za teroristický útok
21 / 12 / 2016, 16:45

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se postavil kriticky k výroku vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), že vinu na pondělním teroristickém útoku v Berlíně má migrační politika kancléřky Angely Merkelové.

Praha 21. prosince (ČTK) - "Místo výkřiků je spíš potřeba, abychom vyřešili migrační krizi, ochránili bezpečí občanů. Abychom přišli s reálnými koncepty, reálnými řešeními a začali je naplňovat," řekl Sobotka. Podle něj sice má Česko řadu výhrad k německému postupu v migrační krizi, je ale důležité hledat společné evropské řešení. Podle něj situaci reálně pomáhá dohoda s Tureckem o vracení migrantů z Řecka nebo zabezpečení hranic balkánských zemí, na kterém se podílejí i čeští policisté.

Babiš v pondělí napsal na facebooku, že vinu za útok v Berlíně má politika Merkelové. "To ona (Merkelová) dovolila, aby se migranti dostávali do Německa a celé Evropy v nekontrolovaných vlnách, bez dokladů, a tedy bez znalosti, kdo skutečně jsou," napsal. Německo podle něho nyní platí vysokou daň.

 

Mnichovská policie začala dnes prošetřovat trestní oznámení podané na politika Alternativy pro Německo (AfD) Markuse Pretzella kvůli příspěvku na twitteru, v němž označil oběti atentátu na berlínském vánočním trhu za "Merkelové mrtvé". Politiku německé vlády v migrační krizi označil za příčinu útoku také místopředseda pravicově populistické strany Alexander Gauland, informovala dnes agentura DPA. Zdroj: denik.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace