Premiéři visegrádské čtyřky budou jednat s rakouským kancléřem

Premiéři visegrádské čtyřky budou jednat s rakouským kancléřem
Popisek: Sebastian Kurz
21 / 06 / 2018, 08:00

Premiéři Česka, Maďarska, Polska a Slovenska se dnes v Budapešti sejdou na summitu Visegrádské skupiny (V4). Jako host se k nim tentokrát připojí rakouský kancléř Sebastian Kurz, který má blízko k názoru čtveřice předsedů vlád na řešení migrační otázky. Pětice politiků by měla hovořit mimo jiné o prioritách nadcházejícího rakouského předsednictví v Radě EU. Jednou z nich je boj s nelegální migrací.

Schůzka visegrádské čtyřky se uskuteční týden před začátkem summitu Evropské unie v Bruselu. Jedním z jeho hlavních témat bude právě migrace. Andrej Babiš, Viktor Orbán, Mateusz Morawiecki a Peter Pellegrini se po společném setkání sejdou s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem u pracovního oběda.

Podle úřadu vlády ve Vídni schůzka souvisí s nadcházejícím předsednictvím v Radě EU, které Rakousko od Bulharska převezme na přelomu června a července. Jeho prioritou je mimo jiné boj s nelegální migrací. Zlepšení vnější ochrany hranic schengenského prostoru dlouhodobě prosazuje také visegrádská čtyřka.

Summit premiérů Babiše, Orbána, Morawieckého a Pellegriniho v Budapešti bude letos posledním za předsednictví Maďarska. Od počátku července bude visegrádské čtyřce rok předsedat Slovensko.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace