Přepadení bezpečnostní agentury - policie žádá o pomoc

Přepadení bezpečnostní agentury - policie žádá o pomoc
Autor fotografie: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy|Popisek: Přepadení bezpečnostní agentury v Hostivaři
14 / 12 / 2014, 18:15

14.12.2014 / V pátek 12.12. dvacet minut před devatenáctou hodinou došlo k loupežnému přepadení dvou pracovníků bezpečnostní agentury u hostivařského nákupního centra. Policie zveřejnila záběry z kamer, které zachytily oba pachatele.
Zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Na místo přijeli policisté z nejbližšího okolí, poté kriminalisté z výjezdové skupiny čtvrtého policejního obvodu a dokonce i detektivové pražského krajského ředitelství. V kufru totiž bylo několik tisíc korun.

Policisté místo činu pečlivě ohledali, zajistili několik stop a kamerové záznamy, které by mohly významným způsobem pomoci při dopadení podezřelých mužů.

Aktualizace ze dne 14. 12. 2014 v 13:35 hodin:
Kriminalisté pražského krajského ředitelství detailně a pečlivě vyhodnocovali kamerové záznamy z případu pátečního loupežného přepadení v pražské Hostivaři a nyní se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Kamery totiž zachytily podezřelou dvojici jak přichází na parkoviště obchodního centra, tam pak asi dvě minuty číhala za dřevěnými stánky na pracovníka bezpečnostní agentury a poté ho přepadla. Policisté tak žádají svědky loupeže, aby volali na tísňovou linku 158 a poskytli důležité informace k případu, například směr útěku nebo jiné okolnosti, které by pomohli k dopadení lupičů.

Přepadení bezpečnostní agentury

Z výslechů svědků a přepadených pracovníků bezpečnostní agentury vyplývá, že dva muži byli ve věku kolem 20 až 30 let, robustnější postavy. Mluvili česky bez přízvuku, maskovali se kuklami a oblečeni byli do tmavého oděvu. Měli tmavé kalhoty, tmavé svršky a černou sportovní obuv s bílou podrážkou. V ruce drželi zbraň, jeden z nich ovšem v levé ruce. Kriminalisté se tak domnívají, že by se mohlo jednat o leváka. Naštěstí zbraně při přepadení nepoužili a incident se tak obešel bez výstřelu nebo zranění.

Přepadení bezpečnostní agentury

V souvislosti s tímto případem žádají pražští detektivové veřejnost o pomoc při pátrání po této dvojici, která po přepadení utekla směrem k sídlišti Práče. V ruce měl jeden z nich odcizený velký, černý, plastový kufr s bílou samolepkou a černou číslicí 21.

Jakékoliv informace k hledaným mužům, jejich totožnosti nebo pohybu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158. Kriminalisté už zahájili úkony trestního řízení a dvojici podezřívají ze spáchání trestného činu loupeže. S ohledem na výši způsobené škody jim tak hrozí v případě dopadení až dvanáctileté vězení.
Přepadení bezpečnostní agentury
Zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Tagy článku