Přepočítávání voličských hlasů ve Wisconsinu skončilo. Donald Trump získal ještě víc hlasů

Přepočítávání voličských hlasů ve Wisconsinu skončilo. Donald Trump získal ještě víc hlasů
Autor: Pixabay/ geralt
13 / 12 / 2016, 14:30

Trumpovo vítězství ve Wisconsinu bylo oficiálně potvrzeno poté, co došlo k celostátnímu přepočtu všech hlasů, podle jehož závěrů získal republikánský kandidát o 22 000 hlasů více než Hillary Clintonová.

V Pensylvánii federální soudce odmítl žádost ze Strany zelených na opětovné sečtení všech hlasů. Kandidátka ze Strany zelených Jill Steinová stejnou žádost podala i ve Wisconsinu, kde k přepočtu skutečně došlo. Americké daňové poplatníky stálo sedm milionů dolarů. Soudy v Pensylvánii a Michiganu její žádost ovšem odmítly.

 

Steinová v každém z těchto států, ve kterých Trump těsně zvítězil, získala pouze kolem 1 procenta hlasů. Bez předložení jakýchkoli důkazů Steinová argumentovala, že volební přístroje ve všech třech zmíněných státech mohly být zmanipulované.

O přepočítání hlasů právě v těchto třech státech se Steinová pokusila z toho důvodu, že právě Wisconsin, Pensylvánie a Michigan byly klíčovými státy pro Trumpovo volební vítězství. Zdroj: upi.comparlamentnilisty.cz

Donald Trump se vysmál zprávě CIA o údajném ruském zásahu do amerických voleb

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace