Přeprava lidí pomocí dronů je realita. Připravte si ale pět milionů korun.

Přeprava lidí pomocí dronů je realita. Připravte si ale pět milionů korun.
Autor fotografie: Ehang |Popisek: dron Ehang 184
08 / 01 / 2016, 19:15

Osmivrtulový dron čínské firmy unese jednu osobu, za jen na mapě zvolí cíl cesty a už se o nic nestará, vše je automatické.

Čínská firma Ehang představila na veletrhu CES v Las Vegas svůj dron Ehang 184, který unese jednoho pasažéra o váze až 118 kilogramů, se kterým je schopen letět až 100 kilometrovou rychlostí ve výšce do 3,3 kilometru. Zdroj: smartmania.czaughingsquid.com

//www.ehang.com/

Dolet dronu je zatím pouze 16 kilometrů, nebo 23 minut ve vzduchu. Tvůrci ale slibují, že dron vybavili důmyslnými bezpečnostními systémy, které v případě jakékoliv poruchy nedovolí, aby cestující jen tak spadl z nebe, ale aby s ním bezpečně přistál. Osm elektromotorů má výkon 106 kW a nabíjí se dvě až čtyři hodiny. 

K ovládání neslouží žádné joysticky ani tlačítka, ale 12palcový tablet se speciální aplikací. Pilot, nebo spíš jenom uživatel prostřednictvím mobilní aplikace navolí cíl cesty, a odstartuje. Další dvě tlačítka slouží pro přistání a přerušení letu. Kabina je také vybavena klimatizací, internetem, úložným prostorem, do kterého se vejde batoh a malým světlem pro čtení.

V případě nefunkčnosti jednoho z motorů by měl dron „standardně“ přistát na nejbližším možném místě, přežijete i při selhání více z nich; to samé má platit i v případě, že by měly problémy další součástky. Ehang je prý připravený na masovou výrobu, nejdřív ale musí získat potřebná povolení – k výrobě i k provozu. Zdroj: tech.ihned.cz

 

Tagy článku