Přerozdělování uprchlíků začalo. Dvacet Eritrejců bude žádat o azyl ve Švédsku.

Přerozdělování uprchlíků začalo. Dvacet Eritrejců bude žádat o azyl ve Švédsku.
08 / 10 / 2015, 15:30

"Je to pro Evropu historický den," tvrdí Evropská komise

V rámci plánu Evropské unie na přerozdělení 160.000 uprchlíků odletí v pátek z Itálie do Švédska první skupina dvaceti žadatelů o azyl pocházejících z Eritreje. Oznámila to dnes Evropská komise. Švédsko je první zemí, která se na přerozdělení migrantů z Itálie a Řecka podílí. Švédské úřady nyní budou rozhodovat o jejich žádostech o azyl.

Ministr vnitra Milan Chovanec na svém twitterovém účtu dnes uvedl, že "Rozhodnutí o tzv. permanentních kvótách pro členské státy se odkládá do doby, než bude vyhodnoceno fungování již schválených opatření."

Zdroj: aktualne.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace