Přes 54 000 lidí muselo být evakuováno. V německém Augsburgu byla nalezena obří letecká puma z druhé světové války

Přes 54 000 lidí muselo být evakuováno. V německém Augsburgu byla nalezena obří letecká puma z druhé světové války
Autor: Flickr.com|Popisek: bomba
25 / 12 / 2016, 11:30

Pyrotechnici museli zasahovat v sobotu v univerzitním městě Augsburg ležící na jihozápadě Německa, aby zneškodnili skoro dvoutunovou leteckou pumu z druhé světové války.

Bomba se našla na staveništi. Historické části města včetně katedrály a radnice musely být proto policií uzavřeny. V souvislosti s těmito opatřeními muselo více než 54 000 lidí prozatimně opustit své domovy. Evakuovány byla také zdravotnická zařízení i místní klinika.

Policie zatím neřekla, jak dlouho bude trvat pyrotechnikům, než bombu zneškodní.

V Německu není neobvyklé, že lidé naleznou nevybuchlou pumu z druhé světové války. Před necelými dvěma týdny museli pyrotechnici zasahovat v Kolíně nad Rýnem, kde dělníci našli při výkopových pracích asi tunovou nevybuchlou pumu. 

 

Zdroj: abc.news.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace