Přes 80% Němců vidí politický extremismus jako ,,rostoucí problém", ukázal průzkum

Přes 80% Němců vidí politický extremismus jako ,,rostoucí problém&quote;, ukázal průzkum
01 / 08 / 2017, 07:45

Drtivá většina Němců se domnívá, že politický extremismus je rostoucí problém v jejich zemi.

Podle průzkumu agentur YouGov a Statista si 81% Němců myslí, že jejich země má problém s politickým extremismem. Jen 12% procent se domnívá, že politický extremismus skutečným problémem není.

Z šetření dále vyplývá, že 78% respondentů věří, že německé politické autority ztratily kontrolu nad politickým extremismem. 61% Němců se pak staví za myšlenku důslednějšího boje proti všem druhům extremismu od pravicového až po levicový, uvádí průzkum.

Zajímavé je, že necelá polovina respondentů (46%) si myslí, že by radikální politické strany měly být administrativně zakázány. 43% věří, že účinný způsob, jak bojovat s projevy politického extremismu, by mohla představovat zvýšená přítomnost kamerových systémů.

O dvě procenta méně (41%) se pak domnívá, že by na politických shromážděních měly být zesílené policejní hlídky, aby se předešlo možným násilným střetům.

Průzkum agentur YouGov a Statista přišlo poté, co německé policejní statistiky na jaře odhalily, že nejméně 3 372 politicky či ideologicky motivovaných zločinů bylo v roce 2016 spácháno cizinci. To je o 66% více než v předchozím roce.

Z dalších informací poskytnutých německou policií vyplývá, že krajní pravice má na svědomí největší počet násilných činů za rok 2016. Dopustila se 23 555 zločinů z celkových 41 549.

 

psali jsme:

V Německu vzrostl extrémismus. Počet útoků na ubytovny pro uprchlíky se zpětinásobil

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace