Lumír Němec: Přestaňte žvanit a začněte jednat

Lumír Němec: Přestaňte žvanit a začněte jednat
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: teroristický útok
15 / 07 / 2016, 20:00

KOMENTÁŘ

Jsme s vámi! Jedině silná Evropa může čelit terorismu! Jsem zhrozen tímto teroristickým útokem! Proti terorismu budeme bojovat až do úplného konce!

Tyto a další politické žvásty (dobře, řekněme populistické slogany) můžeme slyšet vždy, když dojde k dalšímu teroristickému útoku a další desítky a stovky nevinných obětí položí své životy na oltář neschopnosti politiků, kteří místo aby s tím něco dělali, jen stále žvaní a žvaní. Jejich kondolence a slova lítosti jsou jen výkřikem do tmy, nejsou-li podloženy činy, které by vedly ke konkrétním výsledkům. A jsou-li tyto jejich výkřiky podloženy navíc činy, které pracují přesně naopak, tak už je to od nich v podstatě výsměch do tváře občanů.

Jasně se ukazuje, že pouhá prohlášení nestačí. Stojíme proti rafinovanému nepříteli, který nenávidí naše hodnoty a jehož jediným cílem je pozabíjet co nejvíce lidí. Pomocí tohoto teroru chtějí dosáhnout islamizace Evropy – a všichni to víme. Nemá cenu se zabývat příčinami tohoto stavu, co se stalo, stalo se a už to nejde vzít zpět (válka v Iráku, Arabské jaro, válka v Sýrii atd). Je potřeba postavit se čelem k tomu, co teprve přijde, a snažit se přijmout všechna opatření, která mohou do budoucna zabránit podobným tragédiím, při kterých budou umírat naši spoluobčané, naši blízcí a naše děti. A politická klišé to jistě nevyřeší.

Svět se mění a i my se budeme muset smířit s touto změnou. Budeme muset přijmout to, že vražedné útoky jako byl ten včerejší ve francouzském městě Nice, se dějí a určitě se budou dít i nadále. Ani sebelepší bezpečnostní opatření samozřejmě nemohou na 100 % zabránit útoku. Na druhou stranu musíme nepříteli ukázat, že nejsme pouze stádo ovcí, které se nechá trhat přicházejícími vlky na kusy, ale že to naše stádo má kromě ovcí i ovčácké psy, kteří jsou schopni ovce chránit. Aby tito psi mohli stádo bránit, musí je ovčák pustit z řetězu. Vlci musí vědět, že i psi umí kousat. Je mi smutno, když vidím záběry z různých akcí na internetu, kde se policisté bojí zasáhnout proti islamistům, kteří terorizují okolí, aby se náhodou neprovinili proti jejich svobodě, aby k nim nebyli nekorektní.

A v případě, že proti nim policie nějak zasáhne, první co vykřikují je to, že jsme MY jsme rasisti, že ONI jsou Ti utiskovaní. „To je hnus velebnosti“ řekl by klasik. Ano, je to hnus, když vidím, kolik se věnuje energie tomu, aby se zabránilo „nekorektním“ projevům nespokojených občanů na internetu i jinde. Ale nějak jsem si nevšiml, že by to fungovalo i obráceně. Kdo se zabývá tím, když nás někdo nazve rasistickou a xenofobní společností? Když někdo omezuje naši svobodu, když je někdo nekorektní k nám? Opravdu si někdo myslí, že společnost před teroristickými útoky ochrání politická korektnost k nepříteli, „pendrekový zákon“, nebo tzv. reorganizace Policie, kdy pánové Sobotka s Chovancem v této vypjaté situaci dotlačí k odchodu zkušené detektivy z UOOZ, tedy útvaru, jenž se, mimo jiné, zabývá i bojem proti terorismu?

A co Evropská UNIE, co dělají naše elity v Bruselu? Jaká opatření přijali, aby nás, kteří je platíme, ochránili? Kromě „významných“ opatření typu omezení emisních limitů travních sekaček a narovnávání okurek se snaží vyvíjet tlak na odzbrojení poctivých občanů v držení legálních zbraní, zatímco nepřítel má dveře do Evropy otevřené dokořán a mnohdy k tomu nepotřebuje ani platné doklady. Chtějí vzít občanům možnost se legálně bránit v případech, kdy Policie bude daleko nebo se pro korektnost bude bát adekvátně zasáhnout.

Můžeme se jenom domnívat, zda je to jen další bruselská zhovadilost nebo je to účel. Jsem upřímně zvědav, s čím EU přijde po včerejším tragickém útoku v Nice. Zvednou tresty za podporu teroristů, posílí pravomoci Policie a tajných služeb, budou řešit situaci v NO GO zónách, tedy v místech, kde dochází k největšímu náboru mladých lidí k radikálnímu islámu? Nebo začnou jednat o omezení řidičských oprávnění na náklaďáky, zpřísní podmínky půjčování nákladních vozidel, nebo třeba zakážou výrobu nožů a špičatých propisek. Nebo že bychom zavedli nějaké dotace na stavbu nových mešit v naději, že nás radikální islamisté vezme na milost? Vždyť ona taková burka na hlavě nakonec není zase tak špatná…

Autor: Lumír Němec

 

Tagy článku