Půjdete do kontejnerů, vzkazuje migrantům polský ministr vnitra

Půjdete do kontejnerů, vzkazuje migrantům polský ministr vnitra
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: migranti
21 / 04 / 2017, 10:00

Polsko se rozhodlo jít maďarskou cestou a migranty umisťovat do provizorních kontejnerů.

Polský ministr vnitra Mariusz Błaszczak přišel s plánem, jak zabránit ,,pronikání" migrantů do Polska. Navrhuje, aby po maďarském vzoru vybudovaly speciální tábory s kontejnery, do nichž by se migranti, prioritně určení k deportaci, umisťovali. Areál táborů by byl z bezpečnostních důvodů oplocen. Polsko se tak rozhodlo jít maďarskou cestou a migranty prioritně určené k deportaci umisťovat do provizorních kontejnerů.

Polský ministr vnitra se domnívá, že by tento návrh mohl efektivně řešit alespoň z části migrační krizi. Speciální kempy s kontejnery, kde by se migranti pohybovali, by se týkal těch uprchlíků, kteří mají být z Poslka deportováni, nebo spáchali nějaký závažný trestný čin. Kritiku, že tito migranti budou ubytováni v provizorních a nevyhovujících kontejnerech, polský ministr vnitra odmítá. Řekl, že podobné kontejnery existují i například ve Francii či Německu.

Błaszczakův plán je součástí návrhu, který je z ,,dílny" vládnoucí strany Práva a spravedlnosti (PiS). Součástí tohoto návrhu mimo jiné je, že pohraniční stráž by směla zadržet uchazeče o azyl na 28 dní, zatímco by se vyřizovala žádost migranta. Vláda si slibuje od tohoto kroku, že by mohl být prevencí, aby se uprchlíci nesnažili dostat ilegálně do západní Evropy.

Podle ministra vnitra se tím, že současná vláda upustila od plánu té minulé přijmout tisíce uprchlíků (přesněji 7 000), vyhnula teroristickým útokům. ,,Nemáme v Polsku žádné teroristické útoky, protože jsme upustili od plánu minulé vlády na přijímání tisíce uprchlíků," prohlásil Błaszczak.

Podle průzkumu výzkumného institutu CBOS nechce migranty z Afriky a Blízkého východu 74% Poláků.

 

psali jsme:

Viktor Orbán otvorene o migračnej kríze, tvrdí, že jej úlohou je ''rozdrvenie vôle ľudu''

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.