Presumpce neviny: Od Pákistánu se máme hodně co učit

Presumpce neviny: Od Pákistánu se máme hodně co učit
18 / 06 / 2018, 18:00

Od Pákistánu se máme co učit… Za velké pozornosti probíhá v pákistánském Láhauru soud s “údajnou pašeračkou 9 kg heroinu” Terezou H.

„Pákistánské pojetí presumpce neviny je zcela zjevně daleko silnější a rozvinutější než v České republice,“ píše Václav Peričevič ze spolku Šalamoun, který se kriticky zabývá činností české justice.

„Z otevřených zdrojů je zcela zjevně viditelné, že údajná “pašeračka” Tereza H. přichází k soudu v doprovodu svých právníků, členů místní policie, s úsměvem, ovšem bez kulometů, kukel a hlavně světe div se - zcela bez pout.

psali jsme: Česká prostitutka Tereza H. v pákistánském vězení konvertovala na muslimskou víru. Doufá, že si tím zachrání život

Nelze nepřipomenout nejmenovanou sekretářku, která “údajně” přijímala jako dary kabelky, dle neověřených zdrojů padělky kabelek význačných značek, která však přicházela k soudu v tzv. poutacím opasku neboli medvědovi (jedná se o kožený pás, který máte kolem pasu a z přední části je řetízek pro připnutí pout, který má zavařená oka - výrobce jak jinak než KOVO Pankrác). Podle vyhodnocení bezpečnostního rizika a dle naprosté libovůle českých bezpečnostních sborů, se používá u mimořádně závažných zločinců.

Nechci srovnávat, který trestný čin je závažnější, jestli údajné pašování 9 kg heroinu nebo údajné přijímání darů v podobě dámských kabelek, ale v Pákistánu mají v presumpci neviny naprosto a zcela jasno….

Petr Kramný

Ač jsou obě ženy, jejich důstojnost a presumpci neviny zachovala jen pákistánská strana.

Jako pomyslnou třešničku nelze nezmínit sdělení údajné „pašeračky“ Terezy H., že u soudu se někdy dostane na internet a jen si přečte co je nového a co se o ní píše.

psali jsme: Česká prostitutka Tereza H. v pákistánském vězení konvertovala na muslimskou víru. Doufá, že si tím zachrání život

Pokud byste někdo hledal v České republice obviněného a je úplně jedno z čeho, který se u soudu občas dostane na internet, aby si přečetl co je nového, tak v České republice žádného takového obviněného nikdy nenajdete,“ píše Václav Peričevič ze spolku Šalamoun.

Podobně teatrální přítomnost po zuby ozbrojených je vidět i dalších mediálně sledovaných případech. Například Petr Kramný, podezřelý z vraždy manželky a dcery v Egyptě, byl vláčen policií způsobem, jako by už byl vinen. A to v době, kdy ještě probíhal soud a Kramný byl jen podezřelý. Ten nakonec sice rozhodl o jeho vině, ale pochybnosti o správnosti rozsudku jsou stále obrovské.

„Je velkou škodou, že je pákistánský Láhaur tak daleko, nebylo by od věci se tam jet "učit", jak vypadá presumpce neviny v praxi,“ píše Peričevič.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace