Prezident Miloš Zeman přitvrdil. Co dnes řekl občanům ve Vyšních Lhotách?

Prezident Miloš Zeman přitvrdil. Co dnes řekl občanům ve Vyšních Lhotách?
Autor fotografie: Herbert Slavík|Popisek: Prezident Miloš Zeman
24 / 09 / 2015, 18:00

Projev prezidenta republiky při setkání s občany Vyšní Lhoty.

Vážená paní starostko, vážený pane hejtmane, dámy a pánové,

pan hejtman mne informoval, že vždy pravdivá média napsala, že jsem dnes přijel navštívit uprchlický tábor. Není to pravda, přijel jsem navštívit vás. Setkávám se s občany České republiky a se zahraničními hosty pouze tehdy, když si je sám pozvu, což není tento případ.

Měli jsme velmi zajímavou debatu s paní starostkou a já bych chtěl před Vámi říci, že kdyby vaše paní starostka řídila Evropskou unii, byla by situace podstatně lepší, než když ji řídí ti, kdo ji řídí nebo spíše neřídí. Protože co je to za soustátí, které si nedokáže ohlídat svoje vnější hranice, což je první povinností každé země. A když to nedokáže Evropská unie, měli bychom to dokázat my. Víte, že jsem ocenil slovenského premiéra Fica, který řekl, pokud budu premiérem, nebude na území Slovenska jediný nelegální imigrant. Skoro bych si přál, aby podobné stanovisko měli i čeští politici.

A mohu skončit, aby bylo více času na dotazy, třemi větami, které jsem před časem řekl a které nebyly adresovány vám, ale uprchlíkům. Doufám, že se k nim dostaly. Věta první: „Nikdo vás sem nezval.“ Věta druhá: „ Když už tady jste, chovejte se podle našich pravidel, stejně tak jako my se chováme ve vašich zemích, pokud je navštívíme, podle Vašich pravidel.“ A konečně věta třetí: „Když se vám to nelíbí, jděte pryč.“

Nemám důvod tyto tři věty měnit a i kdybych v české politice zůstal sám, který tento názor zastává, budu ho s vytrvalostí sobě vlastní opakovat, protože si myslím, že je správný.

Děkuji Vám za Vaši pozornost.
Miloš Zeman, prezident republiky, Vyšní Lhoty, 24. září 2015

Zdroj: Pražský hrad

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace