Prezident Obama odmítl nabídku Severní Koreje

Prezident Obama odmítl nabídku Severní Koreje
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Severní Korea
26 / 04 / 2016, 07:30

Americký prezident Barack Obama odmítl nabídku tlumočenou ústy severokorejského ministra zahraničí na zastavení jaderných testů.

Americký prezident odmítl nabídku, kterou učinil minulý týden v sobotu v interview pro agenturu AP severokorejský ministr zahraničí Ri Su Yong. Ten řekl, že Severní Korea ukončí jaderné testy, když USA ukončí společná vojenská cvičení s Jižní Koreou. Obama však prohlásil, že tuto nabídku nebere vážně, protože ji vážně nebere ani sama Severní Korea.

Minulý týden poskytl rozhovor severokorejský ministr zahraničí agentuře AP, které poskytují severokorejští činitelé jen vzácně, a řekl, že jeho země zastaví jaderné testy, pokud USA splní výše uvedenou podmínku. Obama ale shodil při návštěvě německého Hannoveru tuto nabídku ze stolu:

,,Pokud Severní Korea prokáže serióznost v ,,denuklearizaci" Korejského poloostrova, budeme i my připraveni vstoupit do vážných rozhovorů, které se týkají zmírnění napětí a našem přístupu v ochraně našich spojenců v regionu." Ale zatím se to neděje, soudě podle tiskových výstupů a po sérii provokativních jednání."

Obama měl hlavně na mysli poslední pokus Severní Korey, která vypustila balistickou raketu z ponorky. Americký prezident míní, že nabídku musí Severní Korea formulovat jinak a ,,lépe", než to učinil její ministr zahraničí v rozhovoru pro agenturu AP.

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace