Prezident Obama varuje: "Zvolíte Trumpa, zvolíte konec demokracie"

Prezident Obama varuje: &quote;Zvolíte Trumpa, zvolíte konec demokracie&quote;
14 / 10 / 2016, 23:15

V nadcházejících amerických volbách, v nichž se 8. listopadu rozhodne o novém prezidentovi země, "je v sázce samotná demokracie".

Cleveland (USA) ČTK - Prohlásil to dnes současný prezident USA Barack Obama, který vystoupil na dalším z předvolebních shromáždění s podporou pro demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou.

Obama se opět pustil do ostré kritiky jejího republikánského soupeře Donalda Trumpa. "Je to někdo, kdo vyhrožuje, že uvězní své politické soupeře. Nebo umlčí média. Kdo vítá ruské zasahování do našeho volebního procesu," zdůraznil prezident v projevu v Clevelandu ve státě Ohio.

Ohio patří k takzvaným klíčovým státům, ve kterých vítězství kandidáta bude znamenat jeho výrazné přiblížení i k celkovému triumfu na úrovni USA.

"A nyní naznačuje, že v případě, že se jeho kampaň nevyvine tak, jak si představuje, není to kvůli tomu, co řekl, ale protože volby jsou zmanipulované a že se jedná o podvod. Víte, v některých zemích to tak funguje a jsou to tyranie, které utlačují," řekl Obama.

Podle něho je kromě demokracie v sázce také život společnosti, tolerance, zdvořilost, upřímnost, rovnost a dobrá vůle.

"Hlavním argumentem Donalda Trumpa je: 'Co můžete ztratit?'. Odpověď je: Všechno," řekl rovněž Obama s poukazem na výrok magnáta, který se vztahoval k údajné bídné situaci černochů v americké společnosti.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.