Prezident Zeman dnes vystoupí na zasedání Valného shromáždění OSN

Prezident Zeman dnes vystoupí na zasedání Valného shromáždění OSN
Popisek: Miloš Zeman
19 / 09 / 2017, 08:30

Především o terorismu bude dnes patrně hovořit prezident Miloš Zeman ve svém projevu v rámci všeobecné rozpravy Valného shromáždění OSN. Očekává se, že se zmíní i o problémech migrace. Odpoledne newyorského času (večer SELČ) má Zeman na programu setkání s prezidentem Jižní Koreje.

Zeman by měl podle webových stránek OSN vystoupit na Valném shromáždění OSN jako devátý řečník. Jednání zahájí v 15:00 SELČ generální tajemník OSN António Guterres a předseda VS OSN, slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák.

Jako první ze státníků pak v debatě promluví brazilský prezident Michel Temer, hned po něm se očekává projev Donalda Trumpa, který světové diplomaty osloví poprvé ve funkci prezidenta USA. Před Zemanem promluví mimo jiné také jako sedmý řečník slovenský prezident Andrej Kiska.

Odpoledne se Zeman setká s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem, s nímž by mohl hovořit o napjaté situaci na Korejském poloostrově nebo o zimní olympiádě, kterou Jižní Korea pořádá. Tématem by mohlo být i hospodářství, Soul je totiž jedním z nejvýznamnějších investorů v ČR. Večer se Zeman zúčastní recepce, kterou pořádá Trump.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.