Prezident Zeman: "Ekonomické migranty deportovat na neobydlené řecké ostrovy nebo do Afriky"

Prezident Zeman: &quote;Ekonomické migranty deportovat na neobydlené řecké ostrovy nebo do Afriky&quote;
Autor: Screenshot YouTube
02 / 10 / 2016, 13:30

Statisíce ekonomických migrantů, kteří přišli do Evropy od začátku minulého roku, mají být deportováni a kultura muslimských imigrantů je zásadně neslučitelné s evropskou společností, i to uvedl Miloš Zeman v rozhovoru pro britský list.

Prezident Miloš Zeman řekl v rozhovoru pro Financial Times, že ekonomičtí uprchlíci by se měli deportovat do „prázdných míst“ v severní Africe nebo na neobydlené řecké ostrovy. Na informaci upozornil server idnes.cz.

Zeman také varoval před "významnou souvislostí" mezi přílivem migrantů a "vlnou džihádistických útoků" v Evropě, a argumentovat tím, že mezi umírněnými muslimy by mohli být i radikalizovaní extrémisté, stejně jako tomu bylo v Německu s nacisty v roce 1930.

Financial Times připomíná, že český prezident patří mezi "nejotevřenější evropské vůdce". A jde dokonce ještě dál než maďarský premiér Viktor Orbán, jenž si otevřeně protiimigračními postoji posiluje svoji domácí popularitu, což způsobilo napjaté vztahy maďarské vlády se západoevropskými protějšky. 

Maďarský premiér Orbán navrhuje deportace ilegálních migrantů do Afriky

Rozhovor listu poskytl Zeman na ostrově Rhodos, kde vystoupil na konferenci Dialog civilizace. Uvedl, že Řecko by zřízením míst pro uprchlíky mohlo splatit dluh, který má vůči Evropské unii. „Jsme v Řecku, a Řecko má dostatek neobydlených ostrovů a velký zahraniční dluh. Zřízení „hotspotů“ na řeckých ostrovech by mohlo být splátkou zahraničního dluhu,“ řekl český prezident.

Rakouský ministr zahraničí má řešení uprchlické krize. Příkladem je Austrálie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace