Prezident Zeman k Brexitu: "Jedním z hlavních faktorů rozhodnutí britských voličů byla obava z migrace"

Prezident Zeman k Brexitu: &quote;Jedním z hlavních faktorů rozhodnutí britských voličů byla obava z migrace&quote;
Autor: OVTV|Popisek: Vyjádření prezidenta republiky k výsledku referenda o vystoupení Velké Británie z EU, OVTV, Pražský hrad, pátek 24. června 2016
24 / 06 / 2016, 11:45

Vyjádření prezidenta republiky k výsledku referenda o vystoupení Velké Británie z EU, OVTV, Pražský hrad, pátek 24. června 2016

„Jsem samozřejmě zklamán jako mnoho jiných lidí, kteří si uvědomili, jaké důsledky to bude mít. Jak pro Británii, tak pro Evropskou unii. Ty první analýzy ukazují, že jedním z hlavních faktorů rozhodnutí mírné většiny britských voličů byla obava z migrace. Britové už mají statisíce migrantů na svém území, zejména z Pákistánu. A právě v Británii vznikl ten termín no-go area, to znamená oblast, kam se večer neodvažují ani policisté. No a zřejmě tyto negativní zkušenosti přispěly k rozhodnutí britských voličů.

Na Evropskou unii jako celek bude mít rozhodnutí nepříjemný dopad. Ten tandem Francie–Německo nebude vyvažován právě britským vlivem. Evropská komise, třebaže britské rozhodnutí bylo spoluzpůsobeno i velmi neefektivním výkonem Evropské komise včetně postoje k migrační krizi, bude mít poněkud volnější ruce. A pokud jde o Českou republiku, tak každé zúžení evropského trhu, a my do Evropské unie exportujeme více než 80 % našeho vývozu, samozřejmě také vede ke zhoršení ekonomických podmínek."

Zdroj: OVTV

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace