Prezident Zeman podporuje legální držení zbraní: "Proti teroristům je třeba se bránit i individuálně"

Prezident Zeman podporuje legální držení zbraní: &quote;Proti teroristům je třeba se bránit i individuálně&quote;
Popisek: Ilustrační foto
10 / 02 / 2016, 09:45

Zásadní slova o nutnosti individuální obrany před teroristickými útoky zazněla z úst nejvyššího ústavního činitele České republiky.

Druhým dnem včera pokračovala jízda prezidenta republiky Miloše Zemana po Plzeňském kraji. V dopoledních hodinách se setkal na besedě se žáky místních škol a především pak zdejší střední zemědělské a potravinářské školy. V rozsáhlé diskusi hovořil nejen o migrantské krizi, ale také o držení zbraní. Zdroj: ParlamentniListy.cz

Evropská komise zakáže legální držení poloautomatických zbraní. Jedinou obranu před teroristy a vrahy.

Jeden z přítomných sudentů položil otázku „Zajímal by mě váš názor na legální držení zbraní pro osobní obranu,“ na kterou odpověděl prezident Zeman takto:

"Já málokdy měním svoje názory. Když jsem byl student, tak jsem se v Británii zúčastnil diskuse, zda policisté mají nosit zbraně. Tehdy zvítězil názor, že zbraně nosit nemají. Krásná doba. A to šlo o policisty. A já jsem nakonec zastával takový uměřený názor, že s výjimkou myslivců a samozřejmě těch policistů by legální držení zbraní mělo být velmi výrazně omezeno. Málokdy se i stane, že svoje názory měním. V tomto případě jsem jej nedávno změnil, a to po vraždách v pařížském klubu. Když jsem si uvědomil, že těch vrahů bylo jen několik a dokázali postřílet asi 120 lidí. Takže kdyby v tom klubu seděl člověk, který má v ruce pistoli a uměl s ní zacházet, tak by možná tolik obětí nebylo. A tento argument mě přiměl ke změně názoru. Jsou-li zde teroristé, je potřeba se proti nim bránit, a to i individuálně. Mimochodem, pro ty, kdo mě označují za islamofoba, tak ti čtyři lidé v tom pařížském klubu nekřičeli Pochválen buď Pán Ježíš Kristus, ale křičeli Allahu Akbar, Alláh je veliký.“

Švýcarský generál: Vyzbrojte se, Evropa je na počátku občanské války

Je jasné, že prezident se řadí mezi politiky, kteří jsou schopni si uvědomit, že omezení legálního držení zbraní problém s terorismem nevyřeší. Důsledky omezení legálního držení zbraní by byly přesně opačné. Žádný terorista nebude žádat o zbrojní průkaz, absolvovat zdravotní a psychologické vyšetření a doufat, že projde u zkoušek. Nač by mu to bylo, zbytečně ztrácí čas a ještě se dostane do evidence držitelů střelných zbraní , o což jistě nestojí. Zbraň se jednoduše pořídí na černém trhu.

"Všechny střelné zbraně je potřeba zakázat! Všechny civilisty odzbrojit!"

Po rozpadu SSSR a od války na Balkáně, je mezi lidmi v podsvětí značné množství nelegálních zbraní. Krize na Ukrajině také asi nepřispěla k omezení zásobování černého trhu nelegálními zbraněmi. Je dobře, že prezident se neřadí mezi ty politiky, kteří servilně poslouchají příkazy z Bruselu a bojí se projevit vlastní názor. Pokud jsou ovšem vůbec vlastního názoru schopni. 

Střelná zbraň, se kterou ale umí její majitel perfektně zacházet, je i podle Interpolu nejefektivnější prevence teroristických útoků

V exkluzivním rozhovoru pro ABC News řekl už 21. října 2013 bývalý generální tajemník Interpolu Ronald Noble, že existují jen dvě možnosti, jak bránit otevřené společnosti od útoků, jako byl ten ve Westgatském nákupním centru, kde se útočí na takzvané „měkké cíle“: buďto vytvořit bezpečností zóny okolo podobných míst nebo dovolit civilistům nosit své vlastní zbraně k obraně.

 

Tagy článku