Prezident Zeman proti všem. Tentokrát o situaci v Sýrii

Prezident Zeman proti všem. Tentokrát o situaci v Sýrii
Autor: Jiří Ovčáček ?@PREZIDENTmluvci
14 / 12 / 2016, 22:45

Český prezident zaujal jiný názor k situaci v Sýrii, než tzv. mainstreamová média a západní politici.Okamžitě se objevily informace, zpochybňující jeho zdravotní stav.

Lisabon (ČTK) - V Sýrii bojují proti režimu prezidenta Bašára Asada islámští extremisté, a ne takzvaní liberálové, řekl dnes podle portugalské tiskové agentury Lusa český prezident Miloš Zeman, který je v Portugalsku na návštěvě. Prezident zároveň označil Asada za menší zlo než islámský terorismus.

"Takzvaní syrští liberálové jsou v kancelářích v New Yorku a v Paříži, ale nenalézají se na bojišti. Tam se nachází Islámský stát, Al-Káida a další islámští extremisté," citovala Lusa Zemana.

 

Český prezident také řekl, že "nikdo nepovažuje Asada za ideálního". "Je ale potřeba vědět, kdo stojí proti němu," upozornil. "Politika není volbou mezi dobrem a něčím lepším, je to vždy volba menšího zla. Považuji prezidenta Asada za menší zlo než islámský terorismus," podotkl Zeman.

Západní státy v těchto dnech kritizovaly Asada a jeho spojence Rusko za tvrdý postup při dobývání povstaleckých enkláv v severosyrském městě Halab (Aleppo), kterému padl za oběť velký počet civilistů. V povstaleckých řadách bojují nejrůznější skupiny, jak umírněné, tak radikální.

 Okamžitě po zveřejnění této informace se na sosciálních sítích objevily články, které zpochybňují  "zdravotní stav" českého prezidenta.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace