Prezident Zeman proti všem. Tentokrát o situaci v Sýrii

Prezident Zeman proti všem. Tentokrát o situaci v Sýrii
Autor fotografie: Jiří Ovčáček ?@PREZIDENTmluvci
14 / 12 / 2016, 22:45

Český prezident zaujal jiný názor k situaci v Sýrii, než tzv. mainstreamová média a západní politici.Okamžitě se objevily informace, zpochybňující jeho zdravotní stav.

Lisabon (ČTK) - V Sýrii bojují proti režimu prezidenta Bašára Asada islámští extremisté, a ne takzvaní liberálové, řekl dnes podle portugalské tiskové agentury Lusa český prezident Miloš Zeman, který je v Portugalsku na návštěvě. Prezident zároveň označil Asada za menší zlo než islámský terorismus.

"Takzvaní syrští liberálové jsou v kancelářích v New Yorku a v Paříži, ale nenalézají se na bojišti. Tam se nachází Islámský stát, Al-Káida a další islámští extremisté," citovala Lusa Zemana.

 

Český prezident také řekl, že "nikdo nepovažuje Asada za ideálního". "Je ale potřeba vědět, kdo stojí proti němu," upozornil. "Politika není volbou mezi dobrem a něčím lepším, je to vždy volba menšího zla. Považuji prezidenta Asada za menší zlo než islámský terorismus," podotkl Zeman.

Západní státy v těchto dnech kritizovaly Asada a jeho spojence Rusko za tvrdý postup při dobývání povstaleckých enkláv v severosyrském městě Halab (Aleppo), kterému padl za oběť velký počet civilistů. V povstaleckých řadách bojují nejrůznější skupiny, jak umírněné, tak radikální.

 Okamžitě po zveřejnění této informace se na sosciálních sítích objevily články, které zpochybňují  "zdravotní stav" českého prezidenta.

 

Tagy článku