Prezident Zeman: Rychlé deportace, ozbrojení Češi, i ploty na hranicích. To je řešení současné situace

Prezident Zeman: Rychlé deportace, ozbrojení Češi, i ploty na hranicích. To je řešení současné situace
31 / 07 / 2016, 14:30

Odsuzovat zpětně teroristické útoky, když k nim dojde, je podle Zemana laciné a povrchní.

Praha ČTK - Prezident Miloš Zeman chce kvůli hrozbě terorismu rychlé deportace odmítnutých žadatelů o azyl. Odsuzovat útoky je laciné, jediné řešení je zbavit se příčin, řekl dnes v rozhovoru pro internetovou televizi Blesk.cz. Čeští občané by se podle Zemana měli ozbrojovat, aby mohli v nutné situaci zbraň použít. Prezident se rovněž vyslovil pro aktivní ochranu hranic, při velké migrační vlně by se "nebránil ani plotu". Pražský hrad jako možný cíl útoku dostane podle Zemana na bezpečnostní opatření od ministerstva obrany 100 milionů korun.

Zeman pro Blesk uvedl, že je nutné počítat s tím, že ve vysokém počtu přicházejících uprchlíků je určité procento džihádistů. "Řešení vidím v deportaci všech těch, kdo nezískají v příslušné zemi azyl. Těch, jak je známo, je většina," řekl prezident. Chce také deportovat "fanatické imámy, kteří v mešitách rozsévají nenávist".

"Jediné řešení je zbavit se příčin, touto příčinou bohužel jsou ilegální migranti," uvedl. Migraci Zeman označil za organizovanou invazi a dodal, že uprchlíci nemají v Evropě zájem hledat práci, ale o sociální dávky.

Kvůli bezpečnosti je třeba pracovat na aktivní ochraně hranic, uvedl. "Ty může chránit armáda, policie, mohou to být i elektronická detenční zařízení. Já bych se sám v případě velké migrační vlny ani tomu plotu nebránil," řekl Zeman. Prezident se také vyslovil pro to, že by se občané měli kvůli terorismu vyzbrojovat. "Tady jsou lidé, kteří mají legálně drženou zbraň, museli projít velmi náročnými zkouškami," řekl.

„Moje žena už si vyřídila zbrojní pas, takže doufám, že by mě mohla ochránit, ale mě bude chránit především ochranka,“ prozradil také prezident.

Lidé se zbrojním průkazem si budou muset zvyknout na to, že zbraň nebudou mít jako suvenýr doma ve skříni, ale že v případě, kdy to bude nutné, ji budou muset použít, řekl Zeman. "Dřív jsem byl proti držení příliš velkého počtu zbraní, po těch útocích si to už nemyslím," uvedl Zeman v souvislosti s událostmi, které se v minulých týdnech staly v Německu a Francii.

Pražský hrad dostane od ministerstva obrany 100 milionů na bezpečnostní opatření. Je totiž podle Zemana možným cílem teroristického útoku, podobně jako další místa, kde se shromažďuje větší počet lidí. "Nebudu říkat, na jaká opatření ta peníze půjdou, abych teroristům neusnadňoval práci," uvedl Zeman.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.