Prezident Zeman ve vánočním projevu: "Tahle země je naše. A tahle země není a ani nemůže být pro všechny."

Prezident Zeman ve vánočním projevu: &quote;Tahle země je naše. A tahle země není a ani nemůže být pro všechny.&quote;
Autor: YouTube/screenshot/ ČT24|Popisek: Vánoční projev prezidenta republiky
26 / 12 / 2015, 14:00

"Tahle země je naše. A tahle země není a ani nemůže být pro všechny," řekl prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství.

Migrační vlna je podle prezidenta v současné době jedinou temnou skvrnou v české zahraniční politice. "Někdy si připomínám jako Kassandra, která varuje před vtažením trojského koně do města, ale jsem hluboce přesvědčen tomu, že to, čemu čelíme, je organizovaná invaze a ne spontánní pohyb uprchlíků,“ dodal.

„Ti, kdo se zastávají migrantů, mluví o soucitu a solidaritě. Soucit je možný u starých, nemocných a především u dětí, ale velká většina nelegálních migrantů jsou mladí zdraví muži bez rodin. A já se ptám, proč tito muži nevezmou do ruky zbraň a nebojují za svobodu své země proti islámskému státu. Jejich útěk objektivně posiluje IS. A já si nedovedu představit, že v době, kdy z protektorátu prchali naši mladí muži, prchali proto, aby ve Velké Británii dostávali sociální dávky. Prchali proto, aby bojovali za svobodu své země,“ uvedl Zeman.

Kromě toho se ve svém vánočním projevu zmínil i o české ekonomice. „Celkově tedy můžeme říci, že skončila blbá nálada. Je důvod pro opatrný a kritický optimismus, pro pozitivní očekávání,“ podotkl Zeman a současně podpořil růst minimální mzdy. Nesouhlasí však s tím, aby se zvyšovaly sociální dávky. Rozevírající se nůžky mezi nimi mají podle něho lidi nutit k práci, uvedl. Zeman se dále postavil za zákony, které čelí daňový podvodům. Zdroj: lidovky.cz

Prezident připomněl, že Česká republika je po Maltě na prvním místě v EU z hlediska růstu HDP. "Je to veliký úspěch a chtěl bych za něj poděkovat našim zaměstnancům, zaměstnavatelům,...oceňuji vládu za její hospodářskou politiku, ale ministři by měli vymanit ekonomiku "ze svěrací kazajky ze škrtících opatření minulých pravicových vlád".

Zdroj: aktualne.cz, echo24.cz, ceskatelevize.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace