Prezidentka Tchaj-wanu Cchaj Jing-wenová: Čína se vrátila k osvědčené cestě zastrašování

Prezidentka Tchaj-wanu Cchaj Jing-wenová: Čína se vrátila k osvědčené cestě zastrašování
Autor: Flickr.com|Popisek: Cchaj Jing-wenová
01 / 01 / 2017, 15:30

Prezidentka Tchaj-wanu Cchaj Jing-wenová reagovala na nejnovější vývoj čínsko-tchaj-wanských vztahů, které prochází novou krizí.

Čína zintenzivňuje v posledních týdnech své vojenské aktivity kolem ostrova, na který si dlouhodobě činí nárok. Kolem ostrova hlídkuje čínská letadlová loď i letadla, která krouží v regionu.

Čtěte také: Čína se vzteká, USA dodá Tchaj-wanu zbraně za skoro 2 miliardy dolarů

Tchaj-wanská prezidentka v sobotu novinářům v Tchaj-peji řekla, že Čína stupňuje své vojenské aktivity, aby Tchaj-wan zastrašila:

,,Krok po kroku Čína se vrací k cestě rozdělování, donucování a zastrašování Tchaj-wanu," prohlásila prezidentka.

Tchaj-wanská prezidentka dodala, že ostrov se bude chtít vždy vyhnout případné konfrontaci s Čínou:

,,Neskloníme se před tlakem a samozřejmě se nevrátíme ke staré cestě konfrontace," ujistila Cchaj Jing-wenová. 

Další zhoršení již tak napjatých tchaj-wansko-čínských vztahů přišlo poté, co americká vláda schválila prodej zbraní a vojenských systémů Tchaj-wanu za skoro 2 miliardy dolarů. 

 

Zdroj: nytimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace