Prezident-řezník chce víc krve: povolává na drogové dealery armádu

Prezident-řezník chce víc krve: povolává na drogové dealery armádu
Autor: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
03 / 02 / 2017, 18:00

Filipínský prezident Rodrigo Duterte ve čtvrtek oznámil, že na pomoc do krvavé války proti drogovým dealerům povolá armádu.

Ta má převzít vůdčí roli v Dutertově dlouhodobé kampani za úplné vymýcení drog z Filipín. Filipínský prezident při té příležitosti přislíbil zlikvidovat ještě více drogových dealerů a lidí, kteří jsou do drog zapleteni.

,,Zapojuji do boje filipínskou armádu a vyhlašuji problém drog jako hrozbu národní bezpečnosti, takže povolávám ozbrojené armádní složky na pomoc," prohlásil ve čtvrtek Duterte, jemuž se přezdívá ,,řezník".

Tím, že zapojuje armádu do boje s drogami, zároveň Duterte deklaroval, že s policií, která je podle něho zkorumpovaná ,,do morku kostí", jako vůdčí silou potírání drog už nepočítá. I když na začátku tohoto boje policie ještě Dutertovu důvěru měla.

Boj s drogami a drogovými dealery si zatím na Filipínách vyžádal téměř 7 000 mrtvých a tento počet stále narůstá. OSN, USA a lidskoprávní organizace opakovaně vyzývají filipínského prezidenta, ať svou drogovou válku ukončí a postaví podezřelé, kteří jsou zapleteni do drogových obchodů, před řádný soud. To však Duterte odmítá a nadále trvá formě, kterou zvolil již na začátku této kampaně.

 

psali jsme:

Filipínský prezident natvrdo v TV: Korupčníky shodím z vrtulníku

Filipínské ulice se plní lidskými těly, ,,prezident-řezník" pokračuje ve válce s drogovými dealery

 

zdroj: yahoo.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace