Prezidentská kampaň Le Penové ohrožena, banky podle ní nechtějí její straně půjčit peníze z politických důvodů

Prezidentská kampaň Le Penové ohrožena, banky podle ní nechtějí její straně půjčit peníze z politických důvodů
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Marine Le Penová
22 / 12 / 2016, 19:00

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová se domnívá, že banky, od nichž si chtěla strana půjčit, odmítly tak učinit z politických důvodů.

Bez půjčky bude prezidentská kampaň, která má vynést v ideálním případě Le Penovou do křesla příštího francouzského prezidenta, ohrožena. Generální tajemník Národní fronty Nicolas Bay podle serveru France24 žádal od bank půjčku 28 milionů dolarů pro účely jarní prezidentské kampaně, ale nebylo mu  v žádném případě vyhověno.

Bay prohlásil, že se tak stalo na základě politických názorů, které strana dlouhodobě zastává, a že se jedná o diskriminaci. Absence finančních prostředků tak může být pro prezidentské ambice Le Penové skutečným problémem, který neřeší ve své funkci poprvé. V roce 2014 straně půjčil 9 milionů dolarů ruský věřitel.

Předsedkyni Národní fronty se přitom dávají slušné šance na postup do druhého kola prezidentské volby. Pokud ale Národní fronta nevyřeší problém s penězi, značně ,,osekaná" kampaň se může minout účinkem.

 

Zdroj: france24.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.