Prezidentské volby v USA: Jeden kandidát je údajně "sexuální chlípník" a druhý zase "zfetovaný"

Prezidentské volby v USA: Jeden kandidát je údajně &quote;sexuální chlípník&quote; a druhý zase &quote;zfetovaný&quote;
16 / 10 / 2016, 10:45

"Láduje to do sebe, když zrovna neagituje," prohlásil Trump o Clintonové na shromáždění v New Hampshire.

Další ženy se hlásí jako oběti sexuálních útoků Donalda Trumpa

Už osm žen se veřejně přihlásilo jako oběti sexuálních útoků Donalda Trumpa, kandidáta americké Republikánské strany na prezidentský úřad. Newyorský miliardář obvinění vytrvalé odmítá a výpovědi svých údajných obětí označuje za cílenou kampaň volebního štábu své soupeřky Hillary Clintonové.

Summer Zervosová, bývalá účastnice Trumpovy reality show Učedník (The Apprentice), novinářům řekla, že republikánský kandidát ji v roce 2007 osahával a líbal v hotelu v Beverly Hills. Další údajná oběť Kristin Andersonová v pátek listu The Washington Post řekla, že jí Trump v 90. letech v newyorském nočním klubu sahal pod sukni.

Trump prohlásil, že všechny stížnosti na jeho osobu jsou vylhané, jejich nositelky prý usilují o slávu a peníze. Dnes na twitteru napsal, že jde o "stoprocentně vykonstruovaná tvrzení, která šíří média a volební štáb Clintonové". Jejich cílem je prý otrávit smýšlení amerických voličů.

Trumpovy potíže podle amerických médií omezují tok peněz, které dárci poukazují na jeho prezidentskou kampaň. Za minulé tři měsíce republikáni shromáždili o 25 procent méně financí, než ve stejném období před čtyřmi lety, kdy se o prezidentský úřad ucházel Mitt Romney.

Výsledek druhé televizní debaty Trump vs. Clintonová 34:57

Trump nařkl Clintonovou, že byla v minulé debatě pod vlivem drog

Republikán Donald Trump včera obvinil svou soupeřku v prezidentských volbách Hillary Clintonovou z užívání narkotik a navrhl, aby se oba před příští televizní debatou podrobili drogovému testu. "Láduje to do sebe, když zrovna neagituje," prohlásil Trump na shromáždění v New Hampshire. Zopakoval rovněž, že Clintonová patří do vězení.

Republikánský kandidát prohlásil, že Clintonová mohla být pod vlivem narkotik při jejich zatím poslední televizní debatě v St. Louis. Nebyla podle něj v normálním stavu. Na konci debaty se podle Trumpa sotva pohybovala, málem prý nedošla do auta.

"Sportovci musejí procházet drogovým testem, měli bychom ho před příští debatou podstoupit také. Proč ne?" řekl Trump. Zároveň zpochybnil spravedlivost amerických prezidentských voleb a zopakoval svou hrozbu z debaty v St. Louis, že po příchodu do Bílého domu nechá bývalou první dámu zavřít.

"Volby jsou zmanipulované zkorumpovanými médii, která šíří zcela falešná obvinění a hrubé lži ve snaze prosadit její (Clintonové) zvolení," řekl Trump v reakci na sérii obvinění z nemravného chování, která proti němu vzneslo už několik žen. Veškerá obvinění newyorský miliardář odmítl a jejich autorky označil za lhářky.

"Hillary Clintonová by měla být stíhána, měla by být ve vězení," napsal pak Trump na twitteru. "Místo toho se uchází o funkci prezidenta ve volbách, které vypadají jako zmanipulované," dodal.

Agentura AP Trumpovy výroky o Clintonové komentovala slovy, že v zemi s tradicí pokojného předávání moci je zpochybňování spravedlnosti voleb ohromujícím narušením důvěry v americkou demokracii.

 

 

 

Tagy článku