Prezidentský kandidát Trump zveřejnil volební klip. Proti islámským radikálům, proti přistěhovalcům, proti muslimům

Prezidentský kandidát Trump zveřejnil volební klip. Proti islámským radikálům, proti přistěhovalcům, proti muslimům
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Volební klip Donalda Trumpa
04 / 01 / 2016, 16:15

Vážný kandidát na amerického prezidenta "pojmenoval problém správnými slovy", tvrdí ve svém klipu.

Donald Trump řekl novinářům, že nehodlá cenzurovat svoje projevy jenom proto, že je muslimští extremisté potom zneužívají při verbování nových členů. Nejvážnější uchazeč o republikánskou nominaci do Bílého domu tak dnes reagoval na výtky amerických novinářů, že jeho kontroverzní výzvy k zákazu vstupu muslimů na americkou půdu ve své propagandě využívají teroristé.

Trump také okamžitě přešel do protiútoku a dnes zveřejnil svůj nový volební videoklip, ve kterém se zaměřuje na hrozbu islámských radikálů z IS. Klip byl poprvé představen v pondělí ráno na amerických televizních kanálech.  Ve videu komentátor uvádí: "Politici mohou předstírat, že je to něco úplně jiného, ale Donald Trump to nazývá radikálním islámským terorismem," nebo "A to je důvod, proč chce dočasně zakázat muslimům vstup do Spojených států, dokud se nepodaří zjistit, co se vlastně děje."

Trump slibuje, že "rychle setne hlavu IS a vezme si svojí ropu." Trumpova kampaň stojí nejméně dva miliony dolarů týdně a to jen za televizní vysílací časy. "Jsem na tuto reklamu velmi hrdý, sice nevím, jestli jí potřebuji, ale nechci nic riskovat. Protože kdybych vyhrál, vrátíme Americe její velikost," uvedl Trump v prohlášení. V kampani se staví i proti nelegální migraci na jižních hranicích s Mexikem, kterou chce neprodyšně uzavřít. 

Agentura Associated Press zveřejnila video, v němž vystupuje Trump před svými stoupenci v Mississippi. Kandidát na prezidenta mluvil i o útoku na velvyslanectví Saúdské Arábie v Teheránu po zprávě o popravě 47 lidí, mezi nimiž byl také známý šiitský kazatel Nimr Bákir Nimr. K tomu poznamenal, že "IS vytvořila Hillary Clintonová spolu s Obamou".


Zdroj: thehill.com

 

Tagy článku