Přežije Merkelová ,,masakr motorovou pilou"?

Přežije Merkelová ,,masakr motorovou pilou&quote;?
Autor: redakční databáze|Popisek: Angela Merkelová
06 / 09 / 2016, 10:00

KOMENTÁŘ

Angela Merkelová a její CDU zažily v zemských volbách v Meklenbursku - Předním Pomořansku nevídaný krach. Německá spolková kancléřka uznala, že za porážku může migrační politika. Může volební neúspěch Merkelovou semlít ještě před řádnými volbami?

Německý tisk označuje až třetí místo v zemských volbách za SPD a AfD za ,,masakr motorovou pilou", což je příznačné, ale nikoliv nelogické. ,,Vítačská hurápolitika" spolkové kancléřky, která zvala uprchlíky s otevřenou náručí do Německa, jež se mělo o ,,vzdělané" migranty (70% z nich jsou nepřizpůsobiví a nepráceschopní) řádně postarat,  selhala na celé čáře.

A i když ještě Merkelová drží své politické pozice, může se stát, že čerstvý volební neúspěch v kombinaci s klesající popularitou (v srpnu podle televize ARD spadla její podpora z 59% na 48%), může nakonec vést k jejímu odchodu z čela vlády. Kdo by si to uměl ještě před dvěma lety představit?

Sama Merkelová nyní uznala, že za prohru ve volbách může skutečná příčina - zpackaná migrační politika, kterou Merkelová do krve obhajovala. Z ,,doktorů a inženýrů", kteří měli ,,obohatit" Evropu, se vyklubali z velké části pobírači dávek, násilnické a nepřizpůsobivé živly a v neposlední řadě i islámští teroristé. Selhala i teorie Merkelové, že islámský terorismus v žádném případě nesouvisí s migrací. Na vlastní oči jsme viděli (a vidíme), že vzájemná propojenost je naprosto zřejmá.

Nyní už si Merkelová po volebním krachu v zemských volbách ve své rétorice tak jistá není a dokonce se u ní objevil i náznak politické sebereflexe. Něco, čehož jsme u ,,železné kancléřky" málokdy svědky. Bagatelizace migrační politiky a nesprávné vyhodnocení jejích dopadů na německou,  potažmo evropskou politiku, nyní nese trpké ovoce. Je to však jen logická výslednice dějů, které se pod kancléřinou taktovkou odehrály za dva roky.

Prohrané zemské volby jasně ukázaly na trend, který může pokračovat i ve volbách do Bundestagu v roce 2017. Merkelová již v roce 2015 oznámila, že bude znovu kandidovat na spolkovou kancléřku. V předvolební kampani se však bude linout jako červená nit její debakl v migrační politice a v těchto zemských volbách. V předvolební kampani se už kancléřka těžko skryje za líbivé politické fráze, protože migrační politika v jejím podání utrpěla fatální neúspěch.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace