Přežil teroristický útok na letišti, zemřel za hodinu při útoku v metru

Přežil teroristický útok na letišti, zemřel za hodinu při útoku v metru
Autor: YouTube/screenshot
27 / 03 / 2016, 08:45

Tragický osud potkal Brita dlouhodobě žijícího v Bruselu.

Britské ministerstvo zahraničí identifikovalo jednu z obětí teroristického útoku v bruselském metru.

David Dixon (foto z rodinného alba, BBC)Padesátiletý David Dixon, který žil už deset let v Bruselu se svojí partnerkou a malým synem byl v osm hodin ráno na letišti Zaventem a náhodou přežil výbuch sebevražedného atentátníka. Hned po útoku napsal smsku, že je v pořádku a jede domů.

A za několik minut vybuchla nálož v bruselském metru na stanici Maalbeek, která mu už byla osudná. Zdroj: bbc.com

Herman Matthijs, odborník na bezpečnostní problematiku z bruselské univerzity, připomněl, že v úterý mezi prvním útokem na letišti a výbuchem v metru uplynula přibližně hodina, po kterou bruselské odpovědné úřady nijak výrazně na ohrožení nereagovaly. "Proč třeba hned nezavřeli systém metra a nádraží? To bude potřeba zjistit, čas na to měli," míní odborník.

Britská vláda uvedla, že při útocích přislo o život sedm Angličanů a tři jsou stále v nemocnicích.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace