Při červencové demonstraci proti uprchlíkům "nebylo shledáno pochybení Policie ČR"

Při červencové demonstraci proti uprchlíkům &quote;nebylo shledáno pochybení Policie ČR&quote;
Autor: SECURITY magazín|Popisek: Demonstrace na Václavském náměstí proti imigrantům
17 / 07 / 2015, 18:15

Informaci zveřejnil server Aktualne.cz. Nic se nestalo, ale šibenice se na demonstracích asi nosit nebudou, připravuje se změna zákona.

1. července prošel centrem Prahy průvod demonstrantů proti imigrantům. Křičící dav nesl šibenice a transparenty vyzývající k popravě vlastizrádců. Demonstranti vykřikovali nesnášenlivá hesla vyzývající k fyzické likvidaci imigrantů a návratu země Čechům. Někteří nesli šibenice. Policie situaci monitorovala, ale proti účastníkům shromáždění nezasáhla. 

"Nebylo shledáno žádné pochybení přímo na místě demonstrace," řekl Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Vedení policie zaslalo po vlně kritiky krajským ředitelstvím nástin nové metodiky s doporučením, jak v podobných případech postupovat. Pražská policie si nové postupy může vyzkoušet už v sobotu, kdy se mají odehrát v centru města hned čtyři akce - dvě naplánovali odpůrci imigrace a dvě naopak skupiny lidí, kteří chtějí přistěhovalcům prokázat solidaritu.

Podle mluvčího Tomáše Hulana ovšem policie neplánuje při případných zásazích na sobotních demonstracích žádné změny. Dopis ale prý "respektuje". "S ohledem na to, že nebylo shledáno žádné pochybení, vyplývá z toho, že už tehdy byl postup policie správný," vysvětluje Hulan. Policie nasadí antikonfliktní tým, v případě problémů bude v záloze i speciální pořádková jednotka. "Vše se ale budeme snažit vyřešit jako vždy především v klidu," dodal mluvčí.

Účastníci demonstrace proti islámu a migraci nesli makety šibenic. Ministr vnitra Chovanec druhý den řekl, že "šibenice ani vyhrožování smrtí k demokracii nepatří" a policie si to musí uvědomit. Nošení šibenic na demonstrace je nový prvek, u kterého se musí posoudit, jak postupovat, reagovalo na to tehdy policejní prezidium. (Zdroj: ParlamentniListy.cz)

Poslankyně a členka výboru pro obranu poslanecké sněmovny Jana Černochová (ODS) v rozhovoru, který jsme zveřejnili 2. července, ostře odsoudila demonstraci proti imigrantům. Tehdy uvedla:

Podle mého názoru se zcela jednoznačně nejednalo o standardní demonstraci, která by patřila do demokratické společnosti. Ano, vnímám tuto akci jako extrémistickou a hanebnou. Stydím se za to, že lidé jako Tomio Okamura jsou součástí našeho parlamentu. Myslím si, že o otázce imigrační krize a s ní souvisejících problémech je třeba vést otevřenou a věcnou veřejnou debatu. Nikdo mě nemůže podezírat z toho, že bych byla zastáncem otevření hranic a relokací přistěhovalců podle kvót stanovených Bruselem. Akce podobného typu ale kritériím věcné veřejné diskuse neodpovídají ani omylem a spíše jí škodí.

Zdroj: Aktualne.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace