Při likvidaci tábora v Calais znásilnil gang mladou ženu

Při likvidaci tábora v Calais znásilnil gang mladou ženu
Autor fotografie: Screenshot / Euronews
27 / 10 / 2016, 15:30

Francouzské úřady dnes informovaly o tom, že skupina pěti mužů znásilnila mladou ženu původem z Etiopie. Ke znásilnění mělo dojít včera, když policie likvidovala nelegální tábor Džungle blízko přístavu v Calais.

Oběť byla vyšetřena lékařem a úřady nyní hledají tlumočníka, aby jí vyslechly. Zdroj: dailymail.co.uk

Ve Francii je bordel, chceme do Anglie, tam je mnohem lépe. To řeklo reportérovi ParlamentníchListů.cz pár mladíků ze Súdánu, žijících již měsíce v ilegálním táboře Džungle u přístavního města Calais.


Francouzské úřady vyklidily nechvalně proslulý uprchlický tábor v Calais. Čekaly příliš dlouho, zkritizoval je v ČT analytik Ústavu mezinárodních vztahů (AMO) Jan Eichler a ukázal na zvěrstva, která se tam děla a dlouho se o nich nesmělo mluvit. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Video: Džungle v plamenech. Uprchlíci pálí svoje obydlí, je to tradice

„Organizovaly se tam protestní akce, ale pařížská vláda nepomohla. Dokonce zaznívaly požadavky, aby byla nasazena armáda. Místo toho tam ale nasazovali hlavně policii a četnictvo. Ale četníci už byli přetížení, přepracovaní,“ nastínil analytik situaci kolem uprchlického tábora. V něm dle Eichlera velmi často docházelo k útokům na četníky i hasiče, kteří tam prý někdy museli 10 krát až 15 krát za den. A pokaždé byli napadeni, pokaždé jim ničili a demolovali jejich vozy.

Analytik také poukázal na to, že na jedné z úřady nepovolených manifestací, kde se skandovalo „tady jsme doma my“ či že „Francie je diktátorský stát a migranti pryč“, zatkli generála výsadkových vojsk a bývalého velitele cizinecké legie. Čtyři hodiny ho vyslýchali a nakonec mu zakázali nosit uniformu na veřejnosti. „To vyvolalo obrovské protesty. Ve Francii jsou generálové ve velké úctě a ke všemu paragán, který je předsedou sdružení francouzských výsadkových veteránů a jemu najednou zakážou uniformu,“ popsal Eichler s tím, že Francouze nejvíce naštvalo, že generálovi zakázali nosit uniformu, ale uprchlíky nechávají na pokoji.

„Tam se znásilňovalo, tam napadali policisty, tam se vraždili mezi sebou, zneužívali vlastní děti… Byly tam střety mezi Afghánci navzájem, mezi Afghánci a Syřany, mezi Araby a Afričany, kteří tam byli třeba z Eritreje, a těm se nestalo nic. To vyvolalo tuto polarizaci,“ objasnil analytik.

Celé vystoupení Jana Eichlera na ČT ZDE

TAG: CALAIS

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace