Při návštěvě Merkelové budou policisté v ulicích, omezí se doprava

Při návštěvě Merkelové budou policisté v ulicích, omezí se doprava
Autor: redakční databáze|Popisek: Angela Merkelová
24 / 08 / 2016, 19:00

Při čtvrteční návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Praze budou policisté dohlížet na ochranu kancléřky i na nahlášená shromáždění a demonstrace. Pražany také čekají krátkodobá dopravní omezení kvůli průjezdu kancléřky. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Z taktických důvodů nechtěl Bocán upřesnit, jaká bezpečnostní opatření policie chystá. Sdělil pouze, že kromě bezpečnosti Merkelové budou muset pražští policisté dohlédnout na veřejný pořádek při řadě plánovaných shromáždění na podporu kancléřky, nebo naopak demonstrací proti ní.

Například před Úřadem vlády či na Hradčanském náměstí plánují shromáždění příznivci Merkelové. Chtějí podle svolavatelů vyjádřit sympatie k její politice, protože ,,při řešení uprchlické krize odmítá dehumanizující cynismus". Názorové oponenty svolává na sérii demonstrací zejména sněmovní Úsvit spolu s Blokem proti islamizaci.

Návštěva si podle policie nevyžádá dlouhodobá dopravní omezení, ale v době průjezdy kolony s německou kancléřkou budou nutné krátkodobé uzavírky, hlavně během cesty z letiště do centra. ,,Na nezbytně nutnou dobu bude v době příjezdu kolony do budovy Úřadu vlády ČR uzavřena část nábřeží Edvarda Beneše, což je pro pražskou dopravu pravděpodobně nejzásadnější dopravní omezení v souvislosti s tímto bezpečnostním opatřením," doplnil Bocán. Na Úřad vlády má Merkelová dorazit před 14:00.

Merkelová do Česka přijede poprvé od svého opětovného jmenování do funkce v prosinci 2013. Celkově bude v Česku potřetí od roku 2005, kdy se ujala kancléřského postu. Setká se s premiérem Bohuslavem Sobotou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem, tématy návštěvy budou například budoucnost Evropské unie, česko-německý dialogu a spolupráce ve vědě a výzkumu.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace