Při pokusu překonat Středozemní moře zemřelo 40 uprchlíků

Při pokusu překonat Středozemní moře zemřelo 40 uprchlíků
16 / 08 / 2015, 08:45

Imigrační vlna si vyžádala další oběti na životech. Včera italská hlídka zachránila 312 lidí, 40 ale cestu do Evropy nepřežilo.

Minimálně čtyři desítky životů si vyžádal pokus dalších uprchlíků překonat Středozemní moře. Italské pobřežní hlídce se podařilo z přeplněné lodi zachránit 312 běženců, pro některé ale už bylo pozdě. Přeživší byli přemístěni na norskou loď Siem Pilot, která hlídkuje ve Středomoří jako součást opatření EU na záchranu uprchlíků. Minulý měsíc Siem Pilot zachránila 785 imigrantů po té, co je italští námořníci vytáhli z dřevěných a nafukovacích člunů kus za pobřežím Libye.

Podle Mezinárodní organizace pro imigraci (IOMC) zemřelo letos při pokusu dostat se z Afriky do Evropy zhruba 2300 lidí. Nejzrádnější je pro imigranty na chatrných bárkách úsek okolo Sicilského kanálu, kde právě nejvíce z nich zemřelo. Na druhou stranu u italského a řeckého pobřeží hlídky zachrání okolo 1000 imigrantů denně. Podle odhadů IOMC by se do konce srpna mělo do Evropy přeplavit na čtvrt milionu běženců, což je víc než za celý loňský rok.

Zdroj: CNN

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace