Při policejní razii v Schaarbeeku se ozval výbuch

Při policejní razii v Schaarbeeku se ozval výbuch
Autor: Stephane Mignon (CC BY 2.0)|Popisek: Schaarbeek
25 / 03 / 2016, 16:45

Brusel 25. března (ČTK) - Během razie ve městě Schaarbeek v bruselském regionu "zneutralizovala" policie jednoho člověka. S odvoláním na místní agenturu Belga o tom dnes informovala agentura Reuters. Krátce před razií se ozval výbuch.

Několik domovních prohlídek provedla policie v Schaarbeeku už ve čtvrtek. Ve městě zadržela před týdnem i dlouho hledaného Salaha Abdeslama.

Okolí zásahu policie neprodyšně uzavřela. Podle agentury DPA jsou na místě těžce ozbrojení a maskovaní příslušníci bezpečnostních složek i vojenská vozidla.

Už ve čtvrtek pozdě večer provedla belgická policie několik razií v centru Bruselu, v takzvané evropské čtvrti i v Schaarbeeku. Zadržela při nich v souvislosti s úterními teroristickými útoky šest lidí.

Právě v Schaarbeeku policie minulý pátek zadržela také Salaha Abdeslama, kterého podezřívá z přímého zapojení do loňských listopadových teroristických útoků v Paříži. Spolu s ním zadržela i dalšího islamistu Aminea Choukriho.

Při úterních teroristických útocích v Bruselu zahynulo na letišti Zaventem a ve stanici metra Maalbeek nejméně 31 lidí. Kolem tří dalších utrpělo zranění.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace