Při požáru v ruském obchodním centru zemřelo nejméně 37 lidí

Při požáru v ruském obchodním centru zemřelo nejméně 37 lidí
Popisek: Ilustrační obrázek
26 / 03 / 2018, 00:00

Nejméně 37 lidí zemřelo při dnešním požáru v obchodním centru na Sibiři. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na mluvčího zasahujících hasičů. Dalších 43 lidí utrpělo zranění a až 70 osob úřady pohřešují. První zprávy hovořily o pěti obětech. Příčina požáru vyšetřuje.

Požár vypukl ve čtyřpodlažním obchodním centru v sibiřském městě Kemerovo vzdáleném asi 3000 kilometrů východně od Moskvy. Podle místního gubernátora Vladimira Černova bylo 13 mrtvých těl nalezeno v jednom z kinosálů.

Mezi první pěticí identifikovaných obětí bylo dítě, tři ženy a muž, uvedli vyšetřovatelé a ruský tisk. Zda oběti požáru zabil dým, či podlehly popáleninám, policie zatím nesdělila.

Pořár podle hasičů vypukl v nejvyšším patře centra a rozšířil se na plochu 1600 čtverečních metrů. Hasičům se již oheň podařilo dostat pod kontrolu.

Nákupní centrum s celkovou plochou 23.000 čtverečních metrů bylo otevřeno v roce 2013 a kromě obchodů se v něm nachází bowlingová herna, kinosály a dětské centrum.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace