Při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem hlídkovalo mnohem méně policistů

Při silvestrovských oslavách v Kolíně nad Rýnem hlídkovalo mnohem méně policistů
17 / 03 / 2016, 08:30

Po téměř třech měsících vycházejí najevo, že kolínská policie stáhla po půlnoci policisty z ulic.

Podle německých médií, která se odvolávají na interní zprávu kolínské policie, hlídkovalo v centru Kolína nad Rýnem mnohem méně policistů, než uvádělo policejní ředitelství.

Policie tehdy uvedla, že "Asi 1000 silně opilých mužů se chovalo zcela bez zábran, byli agresivní a totálně přehlíželi přítomnosti policistů. Aby se zabránilo hrozící panice, policie musela dočasně zrušit akci na náměstí před kolínskou katedrálou."

Čtvrteční vydání deníku Express upozorňuje, že v ulicích hlídkovalo pouze 80 policistů a nikoliv, jak se dosud uvádělo, 140. Policie údajně na základě interního vyšetřování zjistila, že 60 policistů nebylo vůbec vysláno do terénu. Policejní mluvčí uvedl, že došlo k "vnitřní dezinformaci v raném stadiu hlášení."

Krádeže, loupeže, sexuální obtěžování: Mnozí občané mají po kolínských útocích strach.  Je ještě německá policie schopná je ochránit? Vrchní policejní komisař vyslovil pochmurnou prognózu.

Podle informací deníku Expres byl navíc počet příslušníků po půlnoci ještě snížen. Policie odmítla tyto informace komentovat vzhledem k "probíhajícímu trestnímu vyšetřování odpovědných policistů včetně bývalého policejního ředitele Wolganga Alberse".

Vyšetřovatelé nedokázali identifikovat ani všechny podezřelé ani všechny oběti. Ani ve Finsku ani v Německu. Pouze tři útočníci byli odsouzen. Ale jen za krádež. Dostali podmínku a peněžitý trest.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace