Při útoku IS na Sinaji zemřelo 12 členů egyptských bezpečnostních sil

Při útoku IS na Sinaji zemřelo 12 členů egyptských bezpečnostních sil
Autor fotografie: SRA D. Myles Cullen, USAF|Popisek: Ilustrační foto
14 / 10 / 2016, 16:00

Při dnešním útoku na Sinajském poloostrově přišlo o život 12 členů egyptských bezpečnostních sil.

Káhira 14. října (ČTK) - S odvoláním na zdravotnické a bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Z útoku jsou podezřelí bojovníci takzvaného Islámského státu (IS).

Ozbrojenci zaútočili asi 40 kilometrů od Bir al-Abdu a podle egyptských zdrojů byli vyzbrojeni útočnými puškami i těžšími zbraněmi. Osm lidí bylo při útoku zraněno.

Televize Sky News Arabia uvedla, že komando zaútočilo na vojenskou základnu u Aríše, kam byli převezeni zranění. Podle tohoto zdroje jsou oběti vojáci.

 

Velká část řídce obydleného Sinaje je prohlášena za vojenskou zónu od lednového pumového útoku, při němž bylo zabito 30 vojáků. Na poloostrově působí islámští radikálové, proti nimž bojují vojáci i policisté, ti jsou ale také nejčastějšími oběťmi útoků radikálů.

Útoky pokračují, i když vláda nedávno oznámila nové ekonomické projekty na zlepšení infrastruktury. Minulý týden v sobotu zemřelo pět uchazečů o práci u policie, které útočníci zabili v automobilu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.