Při útoku na kostel v Pákistánu zemřelo nejméně pět lidí

Při útoku na kostel v Pákistánu zemřelo nejméně pět lidí
17 / 12 / 2017, 10:15

Nejméně pět mrtvých si dnes vyžádal teroristický sebevražedný útok na kostel v pákistánském městě Kvéta. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AFP. Zraněných jsou podle agentury DPA více než dvě desítky lidí.

Podle ministra vnitra provincie Balúčistán Sarfraze Bugtího byl kostel přímým cílem atentátníka. Lékařka nemocnice v Kvétě, metropoli Balúčistánu, Robina Kakaová podle DPA uvedla, že na její kliniku byli převezeni nejméně čtyři mrtví.

Agentura AFP s odvoláním na sdělení úřadů napsala, že je už přinejmenším pět obětí na životech.

Ministr Bugtí podle agentury Reuters řekl, že do křesťanského kostela při zahájení nedělní bohoslužby vtrhli dva ozbrojenci, odpálili uvnitř nálož a začali střílet po věřících. Poté zahájili palbu i na policisty a vojáky, kteří se mezitím kolem kostela rozmístili. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace