Při výbuchu v New Yorku utrpělo podle médií zranění několik lidí

Při výbuchu v New Yorku utrpělo podle médií zranění několik lidí
Popisek: výbuch
11 / 12 / 2017, 14:15

Exploze na autobusovém nádraží na Manhattanu v New Yorku si vyžádala několik zraněných. S odvoláním na policii o tom informoval list New York Post. Ten uvedl, že během incidentu částečně explodovalo blíže neupřesněné zařízení a že policie v souvislosti s výbuchem jednoho člověka zadržela. Stanice ABC informovala, že policejní zdroje hovoří o trubkové bombě, tedy o improvizovaném výbušném zařízení. Dosud ale úřady podrobnosti k události oficiálně neoznámily. O dění v New Yorku byl již informován prezident Donald Trump.

Newyorská policie na twitteru pouze uvedla, že kvůli výbuchu neznámého původu zasahuje na Manhattanu. Později bez dalších podrobností sdělila, že zadržela jednoho člověka, typ zařízení, které explodovalo, ale neupřesnila.

Linky metra v okolí byly uzavřeny a úřady evakuují pasažéry. Portál Daily Star napsal, že na místě vypukla panika a lidé živelně prchali.

Výbuch nastal podle ABC v podchodu autobusového terminálu. Nádraží je vzdáleno jen několik stovek metrů od náměstí Times Square, které je jedním z oblíbených turistických cílů New Yorku. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku