Při železničním neštěstí v USA se zranilo až sto lidí

Při železničním neštěstí v USA se zranilo až sto lidí
Autor fotografie: Marty Bernard Public Domain|Popisek: Ilustrační foto
09 / 10 / 2016, 07:15

Až 100 zraněných si ve Spojených státech vyžádala nehoda vlaku, který z dosud nejasných důvodů vykolejil v sobotu večer (dnes brzy ráno SELČ) na Long Islandu ve státě New York. Podle tamní policie by ale neměl být ohrožen život žádného ze zraněných, uvedla dnes agentura Reuters.

Při vykolejení soupravy u obce New Hyde Park, která leží asi 31 kilometrů od Manhattanu, utrpělo zranění odhadem 50 až 100 lidí, řekla krátce po incidentu mluvčí policie. Rozsah zranění osob se zatím nezná, ale nikdo se podle ní nezdá být v kritickém stavu. V oblasti incidentu byla přerušena veškerá železniční doprava.

Americká televizní stanice News 12 s odvoláním na očité svědky uvedla, že vykolejení osobního vlaku na jedné z nejvytíženějších železničních tratí v zemi způsobila srážka soupravy s nákladním autem. Ke srážce mělo dojít v sobotu kolem 21:00 místního času (dnes kolem 3:00 SELČ).

Nehoda na Long Islandu se stala devět dní poté, co osobní vlak ve městě Hoboken v americkém státě New Jersey nezastavil a vrazil do nádraží. Způsobil přitom rozsáhlé škody, včetně pádu části střechy. Jedna osoba zahynula a více než 100 lidí bylo zraněno. Příčina neštěstí se dosud vyšetřuje.

Zdroj: ČTK

Tagy článku