Při železničním neštěstí v USA se zranilo až sto lidí

Při železničním neštěstí v USA se zranilo až sto lidí
Autor: Marty Bernard Public Domain|Popisek: Ilustrační foto
09 / 10 / 2016, 07:15

Až 100 zraněných si ve Spojených státech vyžádala nehoda vlaku, který z dosud nejasných důvodů vykolejil v sobotu večer (dnes brzy ráno SELČ) na Long Islandu ve státě New York. Podle tamní policie by ale neměl být ohrožen život žádného ze zraněných, uvedla dnes agentura Reuters.

Při vykolejení soupravy u obce New Hyde Park, která leží asi 31 kilometrů od Manhattanu, utrpělo zranění odhadem 50 až 100 lidí, řekla krátce po incidentu mluvčí policie. Rozsah zranění osob se zatím nezná, ale nikdo se podle ní nezdá být v kritickém stavu. V oblasti incidentu byla přerušena veškerá železniční doprava.

Americká televizní stanice News 12 s odvoláním na očité svědky uvedla, že vykolejení osobního vlaku na jedné z nejvytíženějších železničních tratí v zemi způsobila srážka soupravy s nákladním autem. Ke srážce mělo dojít v sobotu kolem 21:00 místního času (dnes kolem 3:00 SELČ).

Nehoda na Long Islandu se stala devět dní poté, co osobní vlak ve městě Hoboken v americkém státě New Jersey nezastavil a vrazil do nádraží. Způsobil přitom rozsáhlé škody, včetně pádu části střechy. Jedna osoba zahynula a více než 100 lidí bylo zraněno. Příčina neštěstí se dosud vyšetřuje.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace