Přijde "Plán B"? Budou uzavřeny české hranice? Dnes se rozhodne.

Přijde &quote;Plán B&quote;? Budou uzavřeny české hranice? Dnes se rozhodne.
Autor: Ministerstvo dopravy České republiky|Popisek: Ilustrační foto
28 / 06 / 2015, 10:30

Výsledek jednání? Žádná opatření se nechystají. Česku nic nehrozí a migrační vlnu zvládáme.

28.6.2015 21:48  / Zástupci vlády, zpravodajských služeb, Policie ČR a Armády ČR jednali o opatřeních proti nelegální migraci, která se realizují na území České republiky a aktuální bezpečnostní situaci související s nedávnými útoky v zahraničí a pomoc českým občanům v Tunisku. Předsednictvo Bezpečnostní rady státu se shodlo, že v tuto chvíli nedojde v souvislosti s nelegálními migranty k rozšíření bezpečnostních opatření a nastavení vyššího stupně kontroly.

Bezpečnostní opatření přijatá po pátečních teroristických útocích ve světě zůstávají zatím v platnosti. Polevily jen u poboček americké firmy Air Products, která se stala terčem útoku ve Francii. Podle ministra vnitra Milana Chovance už tam nejsou potřeba. Nemění se ani bezpečnostní opatření v souvislosti s migrační krizí. Na druhý stupeň by se zvýšila při zdvojnásobení záchytu nelegálních migrantů. Nasazení armády by znamenal až třetí stupeň. (Zdroj: ČTK)

 

28.6.2015 / Celá Evropa přijímá mimořádná bezpečnostní opatření. Dnes bude jednat také Bezpečnostní rada státu. Hlavn í téma: nelegální migrace a ochrana před teroristickými útoky. Budou dočasně uzavřeny české hranice?

Evropské unii se celá situace kolem uprchlické vlny a zajištění bezpečnosti unijních zemí před islámským terorismem zcela vymkla kontrole, přestože o hrozícím nebezpečí měla v předstihu dostatek informací. Plán A, pokud vůbec kdy nějaký existoval, se vůbec neuskutečnil.

Uvádíme přehled základních faktů, o kterých jsme psali na našich stránkách:

Selhala vnější ochrana hranic schengenského prostoru v Itálii a Řecku, které byly přímo odpovědné za to, aby se nelegální migranti dostávali nekontrolovaně do ostatních zemí EU (a obdržely na tuto ochranu nemalé finanční prostředky z EU).

Pokud existuje bezprostřední a vážná hrozba pro veřejný pořádek nebo vnitřní bezpečnost, ministr vnitra může nařídit okamžité uzavření našich státních hranic. Toto dočasné bezpečnostní opatření umožňují i tzv. Schengenské dohody, což potvrdil bezpečnostní expert Andor Šándor s tím, že na ochranu hranic by musela být povolána česká armáda, celní správa, i příslušníci vězeňské služby, protože policie by nebyla schopna celou hranici ohlídat. 

Pokud bude tato ochrana zavedena, bude to znamenat nejen zvýšení čekacích dob na státních hranicích, ale Českou republiku to bude stát hodně peněz. Každé mimořádné bezpečnostní opatření je finančně náročné, stejně jako řešení imigračního problému. Měli bychom se proto připravit na další "utahování opasků". 

"Bezpečnostní hlídky na hranicích i důkladné kontroly cizinecké policie..."

Na našich stránkách naleznete i další články týkající se této problematiky.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace