ANO, magistrát HateFree bude i přes nesouhlas zastupitelstva

ANO, magistrát HateFree bude i přes nesouhlas zastupitelstva
Popisek: Ukázka z webu Hate Free
03 / 05 / 2016, 15:30

Rada hlavního města na dnešním jednání schválila zapojení pražského magistrátu do Kampaně proti násilí a uložila primátorce Adrianě Krnáčové jednat o konkrétní podobě spolupráce s Agenturou pro sociální začleňování. A to i přes čtvrteční rozhodnutí zastupitelstva, které toto odmítlo!

Obsahem tisku, který předložila právě pražská primátorka, také bylo odmítnutí veškerého násilí, a to ať už je jeho inspirací jakákoliv ideologie. 

/zpráva z 16. jednání Rady hl. m. Prahy 3. května 2016/

„Projekt HateFree si neklade žádné kontroverzní cíle, nesnaží se stavět za určitou skupinu, ale vytváří dialog a díky tomu se o problémech hovoří. Jde o myšlenku nevystupovat agresivně proti lidem jen kvůli jejich náboženskému vyznání nebo barvě pleti,“ říká Adriana Krnáčová

Iniciatvia HateFree Culture  Agentury pro sociální začleňování funguje již třetím rokem a velmi úzce spolupracuje s Úřadem vlády České republiky. Jejím cílem je reagovat na nenávistné projevy vůči skupinám lidí, a to jak na internetu, tak v běžném životě.

„Podstatné je už jen to, že bychom se do tohoto projektu zapojili a jeho ideu podpořili. Jde o gesto, kterým bychom dali jasně najevo, že odsuzujeme jakékoliv projevy agrese,“ dodává primátorka.

Nápad HateFree magistrátu přinesl aktivista a syn ministra obrany, Matěj Stropnický, který minulý čtvrtek předložil na pražském magistrátu zastupitelům návrh o zařazení magistrátu do tzv. HateFree zóny. O dva hlasy tento pokus nevyšel, ale jak je vidět, primátorka Adriana Krnáčová vlastně na vládnutí a rozhodnutí zastupitele nepotřebuje...

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace