Priority podvýboru pro policii: Nákup neprůstřelných vest a zákon o SBS

Priority podvýboru pro policii: Nákup neprůstřelných vest a zákon o SBS
27 / 03 / 2018, 15:15

V úterý se v Poslanecké sněmovně sešel na prvním zasedání Podvýbor pro Policii České republiky, obecní policii a soukromé bezpečnostní služby, kterému předsedá Zdeněk Ondráček (KSČM)

V úvodu jednání došlo k volbě místopředsedy podvýboru, kterým byl jednohlasně zvolen Lukáš Kolařík (Piráti) Předseda výboru Ondráček stanovil priority, kterými by se měl podvýbor v tomto volebním období věnovat. „ Musíme řešit stárnutí policie a možný odchod 2000 policistů. Měl by se kvůli tomu a nejen kvůli tomu otevírat služební zákon. Dále budeme řešit koncepci balistické ochrany, aby každý policista byl vybaven neprůstřelnou vestou na stupeň 3. Byl jsem pověřen obesláním Policejního prezidia, kterak se zakázka na nákup vest vyvíjí,“ uvedl pro SM Zdeněk Vondráček.

Podvýbor se ale musí též vypořádat s nově vznikajícím zákonem o Soukromých bezpečnostních agenturách, který připravuje ministerstvo vnitra.

Robert Králíček, člen podvýboru za hnutí ANO, Security magazínu sdělil, že se zákonu o soukromých bezpečnostních službách bude rozhodně ze své pozice věnovat. Podle Králíčka nebyla schopná za 25 let, kdy se o tomto zákoně mluví, uspokojivě tuto problematiku vyřešit žádná politická reprezentace, i když zde existuje ze stran soukromých bezpečnostních agentur poptávka po takovém zákoně. ,,Samy agentury volají po jasné kategorizaci bezpečnostních pracovníků, jasné spolupráci se složkami státu, po jednotné certifikační autoritě v podobě profesní komory a samozřejmě po zlepšení platebních podmínek, které se při výběrových řízeních tlakem na cenu dostaly pod únosnou mez bez ohledu na náročnost a kvalifikaci," uvedl pro Security magazín Králíček.

 

   

Tagy článku