Případ Kramný: Moderátor Jan Kraus podporuje touhu po pravdě a varuje před křivým svědectvím

Případ Kramný: Moderátor Jan Kraus podporuje touhu po pravdě a varuje před křivým svědectvím
Popisek: Jan Kraus
11 / 03 / 2018, 12:00

Případ kontroverzně odsouzeného Petra Kramného proniká po nedávném rozsudku ústavního soudu do médií napříč žánry. Dne 7. 3. se mu věnoval pozornost hvězdný moderátor Jan Kraus ve své show na TV Prima. Každý díl jeho vtipné nadílky sleduje více než 600 tisíc diváků.

„Teď jsem zrovna čet, že ten případ není prokázaný. Hlavně neosočit někoho dopředu. Škody, které může způsobit kdokoli křivým obviněním, jsou nevratné,“ řekl Jan Kraus ve své show.

Případ Kramný se vrací na začátek poté, co ústavní soud otevřel dveře druhému kolu. „Tentokrát máme mnohem více nabito“, řekla portálu Security Magazín advokátka Petra Kramného JUDr. Jana Rejžková.

psali jsme: Podivné okolnosti případu Kramný: Repitva v Ostravě, při které bylo deset odborníků na dvě již pitvaná těla

Rozdíl je v tom, že jsou k dispozici nové znalecké posudky, které vyvracejí ty předchozí. Hlavní z nich vypracoval profesor Šteiner, který je nejvyšší autoritou v případu.

Security Magazín má k dispozici materiály, které vypovídají o tom, že se stal případ Kramný jinak, než nám prezentují média a soud. Máme videa, fotky, nahrávky i faksimile dokumentů, které staví případ do zcela jiného světla. Vše budeme postupně zveřejňovat na těchto stránkách.

Petr Kramný by měl být už dávno na svobodě – tedy pokud má nějakou relevanci pojem „in dubio pro reo“.

psali jsme: VIDEO: Exkluzivně: Podívejte se na video o velké chybě v rozsudku nad Petrem Kramným. Paní soudkyně Gilová – pusťe si to!

Knihu na toto téma napsal novinář Ondřej Höppner. Má název „Případ Kramný – všechno je jinak s podtitulem Vraždila Monika Kramná?“ a přináší důkazy o nevině Petra Kramného. Tuto skvělou knihu, která je obviněním selhání systému, vydalo nakladatelství Daranus.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace