Případ Kramný – POTVRZENO: V tělech Moniky a Kláry byl nalezen jed. Dostala Kramného do basy chyba v překladu?

Případ Kramný – POTVRZENO: V tělech Moniky a Kláry byl nalezen jed. Dostala Kramného do basy chyba v překladu?
Popisek: Petr Kramný
06 / 04 / 2018, 15:00

Příčinou smrti Moniky a Kláry Kramných byl jed. Tento fakt je jasně uveden v protokolu egyptské policie, která s ním pracovala na základě výsledků pitvy. Vyplývá to z dokumentu, který dnes zveřejnil spolek Šalamoun.

„Dostali jsme zprávu z patologie, kde je jasně uvedeno, že příčina smrti je to, že byly usmrceny jedovatou látkou,“ stojí ve zprávě egyptské policie. Následuje název jedu, který se nepodařilo přeložit. Zpráva byla pořízena 1. srpna 2013.

Obsah zprávy se plně shoduje s vyjádřením ředitele Všeobecné nemocnice v Hurghadě, kde byla pitva provedena. „Žaludky byly zdevastovány toxickou látkou,“ uvedl ředitel Abden v rozhovoru pro Český rozhlas 2. srpna 2013.

psali jsme: VIDEO: Případ Kramný míří do finále: Egyptský patolog trvá na otravě, česká verze s elektřinou se hroutí

Česká strana s touto informací vůbec nepracovala a trvala na své verzi smrti elektrickým proudem, s tím, že je egyptská policejní zpráva špatně přeložena. Překlad totiž proběhl nejprve z arabštiny do angličtiny a až pak do češtiny. Proto je název jedu v anglické (a nesrozumitelné) podobě: „Outsal Mood…“.

Informace o jedu vrhá na případ zcela nové světlo. Petr Kramný, údržbář z Karviné, byl odsouzen na 28 let za vraždu své ženy Moniky (36) a dcery Kláry (8) během dovolené v Egyptě elektrickým proudem.

Klíčový dokument nechal nyní znovu přeložit z arabštiny spolek Šalamoun, a to od soudního znalce se specializací na arabistiku. Nyní již nic nebrání novému otevření případu.

Spolek Šalamoun natočil o jedu v tělech Moniky a Kláry Kramných toto nové video:

Česká policie od začátku pracovala jen s verzí, že Petr Kramný zavraždil svou manželku a dceru v červenci 2013 elektrickým proudem. Pro tuto skutečnost však nikdy nebyl nalezen přímý důkaz, nenašla se ani vražedná zbraň a svědci z hotelu Titanic Palace vypověděli, že během pobytu Kramných nikdo s elektřinou nemanipuloval. Soud opřel rozsudek o „řetězec nepřímých důkazů“.

psali jsme: VIDEO: Případ Kramný exkluzivně: Zfalšované důkazy. Nová fakta, která posouvají egyptskou ságu. Máme video

Během soudního procesu s Petrem Kramným v Ostravě nebyl vyslechnut nikdo z Egypta, dokonce ani patolog Walid Nagi, ředitel pro oblast Rudé moře, který prováděl pitvu. Také podle něj obě české turistky zemřely na otravu prudkým jedem.

jed

Patologa Nagiho česká policie několikrát kontaktovala s tím, aby potvrdil její verzi s elektřinou. Nagi to však opakovaně vyvracel a verzi české policie označoval za zcela vyloučenou a ničím nepodloženou.

Možnost elektrického proudu jako příčiny smrti Moniky a Kláry Kramných budí velké rozpaky zvláště poté, co soudní znalci spolku Šalamoun v čele s profesorem Ivo Šteinerem, elektrický proud jako příčinu smrti vyloučili.

Nový proces s Petrem Kramným by měl být zahájen nejpozději letos v září, kdy po konfrontaci všech soudních znalců soud rozhodne, zda případ znovu otevře.

Na téma Kramný nyní vyšla kniha investigativního novináře Ondřeje Höppnera s názvem „Petr Kramný: Všechno je jinak“. Objednat si ji můžete zde

//www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm

Petr Kramný

 

Autor: hop

Tagy článku