Petr Kramný byl odsouzen na základě důkazu podvrženého policií. S tímto šokujícím obviněním přichází spolek Šalamoun a přináší důkazy.
„Tak mi to všechno vyšlo, i v tom Egyptě,“ řekl údajně Petr Kramný dne 22. 11. 2013 v odposlouchávaném telefonickém rozhovoru se svou příbuznou krátce poté, co by z Egypta propuštěn do České republiky jako nevinný člověk. Je to jasně uvedeno v policejním přepisu.
„Nic takového ani nic podobného ale v odposlechnutém rozhovoru není,“ uvádí spolek Šalamoun, kterému se podařilo získat originál nahrávky odposlouchávaného rozhovoru. „Policista, který dělal přepis, si to vymyslel.“
Jde již i druhý prokazatelný případ falšování důkazů proti Petrovi Kramnému. V prvním případ upravili soudní znalci patologové Smatanová a Dokoupil snímky srdcí Moniky a Kláry ve Photoshopu. Při výslechu následně uvedli, že se jim asi popošouplo sklíčko v mikroskopu. Šlo však o jasnou fotomontáž.
psali jsme: VIDEO: Přinášíme názorný popis falšování klíčového důkazu v případě Petra Kramného. Další díl seriálu Ondřeje Höppnera
Petr Kramný v tajně odposlouchávaném rozhovoru s příbuznou působí dojmem zoufalého člověka, který pevně věří, že všechno dobře dopadne. Rozhovor v plném znění najdete zde.
Přepisu rozhovoru vypracoval policista Alois Kubiena z Moravskoslezského kraje. Jako člen týmu Kramný za to dokonce získal v roce 2015 ocenění policista roku. Onen výrok pronikl do médií, která ho dokonce označovala za jakési Kramného přiznání. Výrok se dokonce stal záminkou pro policii, aby Kramného zatkla.
Výrok „Tak mi to všechno vyšlo, i v tom Egyptě“ byl rozbuškou mediální štvanice na Petra Kramného a dal do pohybu soukolí státní moci proti člověku, o jehož vině dosud nejsou žádné důkazy.
Zmíněný výrok byl přitom použit proti Kramnému u soudu jako nepřímý důkaz, že spáchal dvojnásobnou vraždu. Za ni dostal 28 let, aniž měl soud jediný přímý důkaz a ty nepřímé byly tak vratké, že jako by nebyly. Spíše než o důkazy šlo o domněnky, které soud označil za „ucelený řetězec nepřímých důkazů“. Všechny jsou však již vyvráceny, nebo zásadně zpochybněny.
Kriminalisté Moravskoslezského kraje policejního týmu Kramný přebírají diplomy
„Je to opravdu neuvěřitelné,“ řekl Security magazínu Václav Šalamoun ze spolku Šalamoun. „Policista Kubiena onen výrok vymyslel. Petr Kramný nic takového neřekl. Kubiena za to dokonce dostal vyznamenání.“
Tento „důkaz“ byl následně použitý všemi soudy, včetně Nejvyššího soudu České republiky. Vrchní soud v Olomouci si dokonce popletl termíny „odposlech“ a „korespondence“. Soudkyně Gilová dokonce v rozsudku doslova uvádí: „V tomto hovoru z jeho úst přímo zaznívá, …že mu všechno vyšlo, i v tom Egyptě.”
Soud nezneklidnilo ani to, že rozhovor o délce 32 minut zvládl přepsat vyznamenaný policista Kubiena do 21 řádek. Nešlo tedy ani tak o přepis, jako spíše o jakýsi „výcuc“, jehož obsahem nebylo to, co Kramný řekl, ale co by mohl říct – a to je jako důkaz zatraceně málo.
Kubienův „přepis“ navíc vzniká až takřka rok po Kramného rozhovoru s tetou, tedy až 6. 10. 2014, a to přepisem odposlechů v rámci Akce “Mony”. Odposlechy navíc nařídil soudce Karel Gil, manžel soudkyně Renaty Gilové, která pak poslal Kramného za mříže.
Ani jeden ze soudců si tento „zásadní rozhovor Kramného s tetou“ vůbec neposlechl a vycházel pouze z popleteného (vymyšleného) „přepisu“ kapitána Kubieny.
Rodina Kramných
Spolek Šalamoun k tomu ve své zprávě uvádí:
„Jsme svědky naprostého a zcela fatálního selhání dozorujícího státního zástupce Mgr. Víta Legerského a zejména obecných soudů všech stupňů, a to i Nejvyššího soudu a konkrétně těchto soudců: JUDr. Renáty Gilové - předsedkyně senátu Krajského soudu v Ostravě, JUDr. Václava Čapky, Mgr. Petra Andrése, Mgr. Pavla Gotha - soudců Vrchního soudu v Olomouci a zcela nepochybně také selhání soudců Nejvyššího soudu České republiky a to JUDr. Pavla Hrachovce, JUDr. Michala Mikláše a JUDr. Josefa Mazáka.“
„Tady už se nejedná o výkon úřední moci, ale o zneužití úřední moci, tedy o justiční zločin,“ říká Václav Peričevič ze spolku Šalamoun a vyzývá každého slušného státního zástupce, aby v rámci zásady oficiality a legality neprodleně konal.
Případ Kramný má být obnoven řádu týdnů. Nezbývá, než si zachovat víru ve spravedlnost a nezávislost české justice.
Knihu „Případ Kramný - všechno je jinak“ od Ondřeje Höppnera si můžete objednat zde: //www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm
Autor: Ondřej Höppner