Příprava na válku? Íránské revoluční gardy obvinily Saúdskou Arábii ze zosnování útoků v Teheránu

Příprava na válku? Íránské revoluční gardy obvinily Saúdskou Arábii ze zosnování útoků v Teheránu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: íránská armáda
07 / 06 / 2017, 17:15

Íránské revoluční gardy obvinily z teroristických útoků v Teheránu Saúdskou Arábii.

Íránské revoluční gardy obvinily Saúdskou Arábii z toho, že stojí za dnešními útoky v Teheránu, při nichž zemřelo 12 lidí. Neznámí ozbrojenci vtrhli do parlamentu a zastřelili sedm lidí. Jiná skupina teroristů včetně sebevražedného atentátníka pak zaútočila v mauzoleu ajatolláha Chomejního. 

Gardy obvinily saúdskou stranu i přesto, že se k teroristickým útokům se přihlásil Islámský stát. ,,Tyto teroristické útoky se staly jen týden poté, co se sešel americký prezident Donald Trump se saúdskými lídry, kteří podporují terorismus. Fakt, že Islámský stát se přihlásil ke zodpovědnosti za útoky, prokazuje, že byli tito lídři do brutálního útoku zapleteni," citovala agentura Reuters prohlášení Íránských revolučních gard.

Zástupce velitele gard generál Hossein Salami přislíbil odvetu za dnešní teroristické útoky. ,,Ať nedojde k žádným pochybám, pomstíme se teroristům, jejich organizacím i podporovatelům za dnešní útoky v Teheránu," prohlásil vysoký představitel Íránských revolučních gard. Salami však neřekl, jakou konkrétní podobu by tato odveta měla mít.

Íránské revoluční gardy mají významný vliv na politiku i ekonomický chod země. Jejich početní stav dosahuje v současné době přibližně 100 000 mužů věrných íránskému režimu. Mají své vlastní pozemní jednotky, námořnictvo, letectvo, rozvědku a speciální útvary.

 

psali jsme:

Střelba v íránském parlamentu: Nejméně sem mrtvých. Ozbrojenci drží rukojmí

 

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.