Připravme se na nejhorší: Islám bude v roce 2070 dominantním náboženstvím

Připravme se na nejhorší: Islám bude v roce 2070 dominantním náboženstvím
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Korán
17 / 03 / 2017, 15:00

Podle průzkumu amerického think-thanku Pew Research Center bude v roce 2070 islám nejrozšířenějším náboženstvím.

Zpráva, která ne úplně potěší, přiznejme si. Nyní vyznává křesťanství na světě zhruba 2,1 miliard lidí, zatímco islám asi 1,6 miliard. Křesťanství je tak stále dominantním náboženstvím na světě. To se však za několik dekád má změnit. Kde hledat příčiny tohoto stavu?

Za prvé migrační vlna, která se do Evropy ,,zásluhou" neschopných politických elit dostala, pak je to daleko vyšší porodnost u muslimů obecně, kteří mají daleko větší ,,průměr na dítě". Tento trend je jasný a zřetelný. Tím, že se rodí více muslimských dětí než křesťanských, je vlastně ,,zaručeno", že bude i více vyznavačů islámu.

Dominantní úloha islámu ve světě tak bude mít neblahé důsledky především pro ,,jinověrce". Je statisticky dokázáno (Švédsko, Německo, Velká Británie), že s větší koncentrací muslimů na jednom místě (či městě) vždy adekvátně rostou i jejich požadavky na prosazení jejich víry do společnosti. To je dobře vidět na příkladu Velké Británie, kde chtějí imámové drze prosadit právo šaría do soudnictví. Přitom systém takového dvojího práva je protiústavní a protiústavní by bylo v každém evropském státě.

Ještě lepší příklady jsou britská města Blackburn, kde muslimové vyhnali ostatní obyvatele na předměstí, a ovládli i místní politiku, a další britské město Dewsbury, kde už v podstatě nepotkáte ,,původního" Brita. Úměra, že čím více muslimů na jednom místě, tím větší (a drzejší) požadavky na prosazení víry a potlačení původních práv ,,jinověrců", zkrátka platí.

Dominance islámu jako náboženství či spíše ideologického komplexu myšlenek tedy nevěstí nic dobrého jako po Evropu, tak pro příslušníky jiných náboženství. Zastavit trend, který je podle Pew Research Center zcela zřetelný, lze přitom zastavit nebo potlačit jen těžko. Přibližně v roce 2070 se tak v plné kráse ukáže, jak je islám skutečně demokratický k ostatním.

 

psali jsme:

Je pomočení a pálení Koránu ještě vyjádřením názoru?

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace