Ode dneška platí změny na hranicích Velké Británie

Ode dneška platí změny na hranicích Velké Británie
Autor: Dollarphotoclub|Popisek: Ilustrační foto
08 / 04 / 2015, 07:30

Dnešním dnem jsou zahájeny důkladné pasové kontroly na všech hraničních přechodech ve Velké Británii.

O opatření jsme psali v našem článku "V dubnu čeká cestující do Velké Británii kolaps dopravy".

Od dneška jsou ve Velké Británii v platnosti nová bezpečnostní opatření, která mohou způsobit kolaps v přístavech, na železničních stanicích a sekundárně i letištích. Dlouhé kolony na odbavení se očekávají především v přístavu Dover. Začnou totiž platit nová pravidla kontrol pasů (zdroj: BBC News)

Počínaje osmým dubnem budou prováděny kontroly každého pasažéra, při vjezdu do UK i odjezdu. Podle nových pravidel, bude každý pas fyzicky snímán pracovníkem trajektu nebo vlaku a bude z něj vytvářen elektronický záznam pro ministerstvo vnitra. Kontroly se budou vztahovat na každého turistu včetně řidičů kamionů, kteří po tomto datu budou opouštět Velkou Británii.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace